שתף קטע נבחר

שדרות: חיל האוויר חגג בר-מצווה עם הילדים

חיל האוויר פעל בשדרות: לא, לא מדובר בירי לכיוון עזה - אלא על התנדבות והזדהות. מאות חיילים וקצינים צבעו בתים של קשישים והכינו את הילדים לפורים. בסיום נערך טקס בר-מצווה המוני עם הרב הראשי לישראל, שאמר: "הוכחתם את מתיקות הלב, לא רק בצד הביטחוני"

אנשי חיל האוויר פשטו על שדרות - וגרמו לילדי בר המצווה לחייך. אתמול (א') הגיעו מאות קצינים, נגדים וחיילים, רובם מחיל האוויר, לעיר מוכת הקסאמים, כחלק מהפגנת הזדהות עם תושבי העיר והרצון להגביר את האמון בצה"ל.  הרב הראשי לישראל, יונה מצגר, נכח בטקס שסיים את יום הפעילות ואמר: "לא הייתה עוד בר-מצווה כזו של מאות קצינים וחיילים בישראל".

 

במהלך פעילותם בשדרות, התחלקו אנשי צה"ל לצוותים: חלקם סיידו וצבעו בתים של קשישים, אחרים התפרסו בגני ילדים ופעוטונים וערכו פעילויות לחג הפורים שכללו מתן משלוחי מנות, איפור, הפעלות ושירה עם הילדים.

 

את היום סיכמו בבית כנסת, בו נערך טקס בר-מצווה לכ-50 מילדי העיר. פרט לרב הראשי, במקום נכחו נציגי ארגון זק"א בראשות יהודה משי-זהב, מפקד להק ציוד של חיל האוויר, תת-אלוף ד"ר יעקב בורטמן, וקצינים בכירים נוספים שניהלו את הטקס.

 

הקצין הבכיר הזכיר לילדים: אחרי הלימודים - צבא

הרב הראשי מצגר פנה לאנשי הצבא ואמר: "אפשר לקרוא לכם מהיום הסיידים והשיפוצניקים". לאחר מכן הוסיף: "אני נפעם מרוח הנתינה של חיילי חיל האוויר. עשיתם משהו כדי לשמח את היהודים בעיר כבר בתחילת השבוע, ולא חיכיתם לסוף השבוע. הוכחתם את מתיקות הלב שלכם לא רק בצד הביטחוני-צבאי".

 

הרב מצגר פנה אל הילדים בני המצווה וביקש: "כשתגדלו תהיו בצד שנותן - כי ישיבו כגמולם של הנותנים. שאלוהים ימלא את כל משאלותיכם".


ילדי בר המצווה והאורחים (צילום: זאב טרכטמן) 

 

תא"ל בורטמן אמר בטקס: "בהתנדבות הזו באנו להראות שעם ישראל הוא עם אחד. המצב כאן (בשדרות) מורכב. כלובש מדים וכאזרח ישראל אני מעריך את מה שאתם עושים". לקראת החג המתקרב הוסיף: "עם ישראל חי במשך שנים על חרבו. מאז ימים קדומים יש לנו מערכה מול איראן והיא עדיין נמשכת.

 

"יום יום אנו מנסים להפחית את ירי הקסאם באופן חלקי אבל נעשה הכל להורידו למינימום אפשרי",

 הוסיף בורטמן בנושא הפעילות המבצעית, ורמז לבני המצווה על עתידם הצבאי: "סיימו את הלימודים, המשיכו וקחו את הלפיד קדימה. אני רוצה שתזכרו את הערב הזה, שבאו הרבה אנשים לכאן ללוותכם".

 

עדן גבאי, אחד מהילדים שחגגו את בר-המצווה, אמר ל-ynet: "אני חושב שזו יוזמה יפה, לארגן בר-מצווה מיוחדת. אתה רואה אנשים מהצבא שלנו שחשוב להם לעשות שמח, זו הרגשה נהדרת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מצגר והילדים. "לא היתה בר-מצווה כזו בישראל"
צילום: זאב טרכטמן
עדן גבאי. "חשוב לצבא לעשות לנו שמח"
צילום: זאב טרכטמן
מומלצים