שתף קטע נבחר

שדרות: הספר "צבע אדום" מאגד את נסי הקסאם

נתנאל סרוסי שמע את כל הדיווחים על "הינצלות בנס" מפגיעת רקטות, והחליט לאגד את סיפורי המשפחות לספר, שיעלה 25 שקל. "אנחנו מוצפים בפניות וכבר עובדים על מהדורה שנייה, שתכלול גם את אשקלון", סיפר

לאחר שבע שנים של ירי קסאמים לעבר שדרות, יוצא לאור הספר "צבע אדום", המספר את סיפורן של חלק מהמשפחות שנפגעו מהרקטות. מחבר הספר, נתנאל סרוסי, לא התמקד בצד של הכאב, הפחד והכעס - אלא בחר לקבץ 50 סיפורים של משפחות שלדבריו ניצלו בנס.

 

"הרעיון להוציא את הספר עלה לי בראש אחרי שכל פעם ראיתי בכלי התקשורת דיווחים על נס שקרה למשפחה, 'רק בנס לא היו נפגעים' וכו'", אומר סרוסי. "החלטתי לעבור משפחה משפחה ולספר את הסיפורים שלהן.

 זה באמת מדהים לראות עד כמה האנשים האלה היו קרובים למוות, ולפעמים לא קרה להם כלום".

 

אחד הסיפורים בספר הוא של משפחת אלמקייס, יהודה וחלי, שבאחד מימי השישי התארגנו לקראת שבת. סמוך מאוד לכניסת השבת, מספר יהודה, "חלי אמרה לי 'בוא ניסע למשפחה שלי באשקלון'. אמרתי לה שכבר הכול מוכן ועוד מעט שבת, אבל היא התעקשה. לקחנו את כל הסירים ואת כל האוכל ונסענו למשפחה שלה. בצאת השבת התעכבנו קצת עם ההבדלה ומייד כשהדלקנו את הטלפון קיבלנו הודעה שרקטת קסאם הרסה את הבית לחלוטין".

 

ב"צבע אדום" מסופר גם על משפחת דהן, שקיימו הכנסת ספר תורה.

 כאשר האישה נכנסה לבית הכנסת כדי להביא מפתח ששכחה, פגעה רקטה בדיוק במקום בו עמדה רגע קודם לכן.

 

סרוסי לא יכול להימנע מקול מחאה: "אני רואה חשיבות רבה לספר את הסיפורים הללו. לצערנו הרב, אם הממשלה לא עושה כלום אז לפחות אלוהים בשמים שומר עלינו". עלות הספר 25 שקלים, והמחבר מוסיף: "כבר כעת אנחנו מוצפים בפניות של תושבים ואזרחים רבים ששמעו על הספר. אנחנו כבר עובדים על מהדורה שנייה, שתכלול גם את סיפורם של תושבי אשקלון שניצלו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פגיעת רקטה בבית בשדרות
צילום: אמיר כהן
מומלצים