שתף קטע נבחר
לא הגיע להלוויית אמו בגלל פלאפון - ויפוצה
כשל במכשיר הפלאפון גרם לכך שאדם ששהה בפלורידה לא קיבל בזמן הודעה על מות אמו, ובשל כך הוא לא הגיע להלוויה. הוא תבע את החברה, ופוצה ב-17,800 שקלים

מנוי של חברת פלאפון נסע לארה"ב, וכשהגיע לפלורידה לא הצליח להשתמש במכשיר הסלולרי שברשותו. כתוצאה מכך לא נמסרה לו הודעה מבעוד מועד על פטירת אמו, והוא לא הצליח להגיע להלוויה. הוא הגיש תביעה נגד פלאפון, ובית המשפט פסק כי עליה לפצות אותו ב-17,800 שקלים. 

 

התובע נסע לארה"ב עם משפחתו ביולי 2007. מספר ימים לפני הנסיעה הוא פנה טלפונית למוקד פלאפון-חו"ל, ולטענתו נאמר לו שהמכשיר יפעל במדינת פלורידה ובניו יורק, היעדים בהם התכוון לבקר.

 

ליתר בטחון התובע הגיע באופן אישי למוקד שירות הלקוחות של פלאפון מספר ימים לפני הנסיעה. המכשיר נמסר לפלאפון והוחזר לאחר כשעה תוך הבטחה שהתוכנה שודרגה וניתן להשתמש בו בחו"ל כמבוקש.

 

לטענת התובע, בהגיעו לפלורידה התברר לו שאין אפשרות להשתמש במכשיר. על אף שיצר קשר מחו"ל עם מוקד השירות של פלאפון בארץ והובטח לו שיישלח אליו מכשיר אחר באמצעות שליח - הדבר לא בוצע.

 

כתוצאה מחוסר יכולת ליצור קשר עם התובע, לא נמסרה לו הודעה מבעוד מועד על פטירת אמו, וכתוצאה מכך לא הצליח התובע להגיע להלוויה ואף נאלץ לשבת "שבעה" בחו"ל.

 

התובע דורש פיצוי בסך 17,800 שקלים בשל עוגמת הנפש שנגרמה לו. מנגד טענה פלאפון, כי נציגתה מסרה לתובע בעת השיחה הטלפונית, כי המכשיר לא יפעל בקנדה וכן במדינות מסוימות בארה"ב לרבות פלורידה. עם זאת, פלאפון הודתה בכתב ההגנה, כי התובע התייצב במרכז השירות שלה לצורך צריבת המכשיר והתאמתו לארה"ב.

 

פלאפון התרשלה

השופטת אנה שניידר, מבית המשפט לתביעות קטנות בירושלים, העדיפה את גרסתו של התובע, וקבעה כי מדובר ברשלנות מצד פלאפון בעת ביצוע השירות של התאמת המכשיר לשימוש בחו"ל.

 

לדבריה, התובע היה רשאי להניח במידה רבה של סבירות שלאחר ביצוע הצריבה נמצא לו פתרון כולל לתקופת שהותו בארה"ב, בכל המקומות שבהם ישהה לרבות פלורידה.

 

נקבע, כי טענת פלאפון לפיה הנציגה אמרה לתובע שהמכשיר לא יפעל בפלורידה לא הוכחה, ובכל מקרה סביר להניח שזו היתה הסיבה להופעתו של התובע במשרדי פלאפון - מציאת פתרון עבורו גם במשך שהותו בפלורידה, ולא רק בניו יורק.

 

נקבע, כי לתובע נגרמו נזק בלתי הפיך ועוגמת נפש רבה, ולפיכך יש לקבל את התביעה במלואה ולחייב את פלאפון לשלם לתובע סכום של 17,800 שקלים.

 

לעיון בפסק הדין

 

לאתר המשפט הישראלי - פסק דין

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
כל התגובות לכתבה "לא הגיע להלוויית אמו בגלל פלאפון - ויפוצה "
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים