שתף קטע נבחר

הרב ליאור: לא להעסיק ערבים או למכור להם בתים

ראש ועד רבני יש"ע, הרב דב ליאור, התייחס בעלון שיופץ בבתי הכנסת לפיגוע בישיבת "מרכז הרב" ואמר כי "אין להיכנע לטרור". הוא שב וקרא לסרב פקודה בעת פינוי יהודים והזכיר: "אין מושג בהלכה יהודית של התחשבות בחפים מפשע תוך כדי לחימה"

"אסור בתכלית האיסור להעסיק ערבים או להשכיר להם בתים בארץ ישראל. העסקתם אסורה לא רק בישיבות אלא גם במפעלים ובבתי מלון ובכל מקום. ובפרט כשעניי עירך קודמים" - כך פוסק יושב ראש ועד רבני יש"ע, הרב דב ליאור, המשמש גם כרב הערים חברון וקריית ארבע. בשבוע שעבר פסק הרב חיים קנייבסקי, מבכירי הרבנים הליטאים, כי אין להעסיק ערבים בכלל, בישיבות בפרט.

 

בראיון לעלון "ארץ ישראל שלנו", שיחולק בסוף השבוע בבתי הכנסת ברחבי הארץ בהיקף של 100 אלף עותקים, אמר ליאור: "לצערי הגדול המצב הקשה ילך ויתגבר. הנהגת המדינה שהגלתה יהודים, החריבה את ביתם ושרפה את היכלנו בגוש קטיף, לא התחרטה על המעשים שעשתה והיא ממשיכה בכך, כאשר מונעים בנייה במרחבי ירושלים, חונקים את ההתיישבות ומדברים על מסירת ארץ ישראל לאויב".

 

העלון "ארץ ישראל שלנו" יוצא לאור מטעם "המטה העולמי להצלת העם והארץ". לקראת חג הפורים ובעקבות הפיגוע שבו נרצחו שמונה תלמידי ישיבה, אמר ליאור: "על מרדכי נאמר 'לא יכרע ולא ישתחווה', בלשון עתיד. כוונת הדברים שצריך להמשיך את דרכו של מרדכי היהודי. לא להיכנע לכל סוגי הטרור הרצחני ולעמוד בתוקף, רק אז ננצח ונצליח לבטל את גזרות המן שבכל דור ודור".

 

ליאור התייחס לסירוב ראשי הישיבה לקבל את ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לביקור תנחומים. "איך אפשר לקבל אדם שפועל נגד תורתנו הקדושה וממשיך להוביל את עם ישראל לסכנות גדולות? איך אפשר לכבד אדם כזה?", תמה. "עד לרגע זה הוא לא הביע חרטה על מה שפעל וביצע נגד עם ישראל, ועדיין הם מתכננים את 'ההתכנסות' כפי שהם קוראים לזה. בינתיים נבצר ממנו לבצע את מזימתו בצורה אקטיבית, אבל הם חותרים לכך. לכן נהגו נכון כשסירבו לקבל אישיות כזאת בהיכל הישיבה".

 

בהתייחסו לפסק ההלכה שגורס כי הצבא לירות לעבר מקורות הירי גם במחיר פגיעה באוכלוסיה אזרחית, אמר: "אין מושג בהלכה יהודית של התחשבות בחפים מפשע תוך כדי לחימה. אנו פועלים כהתגוננות ולכן אין כאן שום שאלה. ברור שאם תוך כדי לחימה צריך לעצור את הירי של המחבלים מותר לפגוע גם באזרחים אם אין ברירה אחרת".

 

ליאור שב וקרא לחיילים לסרב פקודה אם יידרשו לפנות יישובים. "מי שרוצה לעצור את ההידרדרות ביהודה ושומרון ובירושלים ולהציל את ארץ ישראל, חייב לחנך את תלמידיו שיש איסור תורה להיות שותפים בכל צורה שהיא בכל סוג של פינוי יהודי מארץ ישראל, כפסק דינו של הרב שפירא. כבר כעת יש להודיע למפקדים בצבא שלא נבצע שום פקודה בלתי חוקית בכל מעגל שהוא הנוגדת את התורה והכרוכה בפינוי יישובים ומסירת נחלת אבותינו לזרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
הרב ליאור. "לא להיכנע לטרור"
צילום: חיים צח
אולמרט. "מוביל לסכנות", אמר ליאור
צילום: AFP
הפיגוע בישיבה. ארכיון
צילום: רויטרס
מומלצים