שתף קטע נבחר

טיבטים הפגינו בת"א: להחרים את האולימפיאדה

גולים טיבטים, שהפגינו ליד שגרירות סין בתל-אביב, קראו להחרים את האולימפיאדה שתתקיים בחודש אוגוסט בבייג'ינג. "אנו מבקשים לעצור מייד את ההרג", אמר אחד הגולים

שוב הפגנות של גולים טיבטים בתל-אביב: כמה עשרות בני אדם, חלקם גולים טיבטים המתגוררים בהודו ונמצאים בימים אלו בארץ בפרויקט הכשרה חקלאית בישראל, הפגינו הערב (יום ד') מול שגרירות סין בתל-אביב כדי למחות נגד הסינים שהרגו על-פי הדיווחים עשרות מפגינים טיבטים.

 

בהפגנה, שאורגנה על-ידי ארגון "אמנסטי" ועמותת ידידי טיבט בישראל, קראו המפגינים קריאות נגד השלטון הסיני ולמען שחרור טיבט. בנוסף הם קראו להחרים את האולימפיאדה שתתקיים בחודש אוגוסט בבייג'ינג. המפגינים נשאו תמונות של המנהיג הרוחני של טיבט, הדלאי למה, ושלטים שעליהם נכתב: "תשוחרר טיבט", "די להרג העם הטיבטי", "סין משקרת - בני עמנו מתים".

 

טנזין, בן לגולים טיבטים המתגורר בהודו, אמר: "אנו מעבירים מסר לממשלת סין דרך השגרירות פה, אנו מבקשים לעצור מייד את ההרג. בנוסף, אנחנו דורשים לשחרר את כל האנשים שנעצרו. הם לא עשו שום דבר חוץ מלבקש חופש. היינו פה מ-7 בבוקר ושבתנו רעב עד הערב".

 

אוהד יצחקיאן, אחד המשתתפים בהפגנה, אמר ל-ynet: "הדרך של הטיבטים עד היום, מחאה לא אלימה והגדלת מודעות, היא נכונה. לצערי עם הטיבטים זה נמשך כבר המון זמן והיום יש חלון הזדמנויות אדיר לקראת האולימפיאדה שכל העולם נושא את עיניו לסין, יש הזדמנות להסב את תשומת הלב של העולם".

 

יו"ר עמותת "ידידי טיבט בישראל", מאירה אבולעפיה, ממארגני ההפגנה: "מגיעות אלינו ידיעות מטיבט, אנחנו יודעים שרק היום עצרו מאה טיבטים, הם עוברים מבית לבית ועוצרים אותם. נהרגו כמאה איש, לא ברור כמה מהם סינים וכמה טיבטים. אנחנו קוראים להפסיק את האלימות משני הצדדים. הם אפילו לא מבקשים עצמאות טריטוראילית או לאומית. הם מבקשים שיתנו להם לקיים את התרבות שלהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפגינים טיבטים בתל-אביב
צילום: ירון ברנר
מומלצים