שתף קטע נבחר

בין-לאדן: אירופה תיענש בגלל קריקטורות מוחמד

אתר המזוהה עם ארגון אל-קאעידה פירסם את הודעתו של הטרוריסט מספר אחת לרגל יום השנה החמישי למלחמת עיראק. על הכוונת: האפיפיור

אירופה והנצרות על הכוונת: מנהיג אל-קאעידה, אוסאמה בין לאדן, פירסם הלילה (יום ה') הודעה לרגל יום השנה החמישי לפלישה האמריקנית בעיראק, אך לא ג'ורג' בוש עמד הפעם מול כוונתו של רב המרצחים, אלא דווקא ראשי האיחוד האירופי ומנהיגי הנצרות, שאותם הזהיר מפני "עונש חמור", בשל פרסומן מחדש של קריקטורות שבהן מוצג הנביא מוחמד.

 

הנאום שודר בקובץ אודיו שהועלה לאתר אינטרנט המזוהה עם אל-קאעידה, ונמשך חמש דקות ושלוש שניות. את הקול המשודר ליוותה תמונת סטילס של בין לאדן. במהלך

 נאומו טען מנהיג אל-קאעידה כי האחראי לפרסום הקריקטורות הוא לא אחר מאשר האפיפיור, שלדבריו "מנהל מסע צלב" נגד האיסלאם.  בנוסף, הוא גינה את השתתפותן של מדינות אירופה במערכה באפגניסטן.

 

חמש שנים למלחמה בעיראק:

 

הקריקטורות המדוברות פורסמו לראשונה בעיתון הדני "יילנדס-פוסטן" בספטמבר 2005, אך הסערה סביבן התעוררה ב-2006, לאחר שפורסמו בעיתונים אחרים. מאז, לפחות 50 בני אדם נהרגו במהלך הפגנות שנערכו נגד פרסום הקריקטורות בכל רחבי העולם. המפגינים הזועמים טענו כי הן פוגעות באיסלאם ונביאו, אך עורכי העיתונים טענו כי פרסום הקריקטורות משמעותו הגנה על חופש העיתונות.

 

"פרסום האיורים - כחלק ממסע צלב חדש בו מעורבים האפיפיור והוותיקן - הוא אישור מכם שהמלחמה נמשכת. אתם בוחנים את המוסלמים והתגובה תהיה מה שתראו ולא מה שאתם שומעים", פנה בין-לאדן לאירופה. לדבריו, פרסום הקריקטורות הוא פגיעה חמורה יותר מהפצצת כפרים בעיראק והריגתם של נשים וילדים. "זהו האסון הגדול ביותר והמסוכן ביותר, והתגובה לו תהיה חמורה יותר", הוסיף. 

 

דבריו של בין לאדן פורסמו שעות ספורות לאחר שנשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, הבהיר בנאום לרגל אותו אירוע ממש, כי "סילוק סדאם היה הצעד הנכון" וכי "ארה"ב חייבת לנצח במלחמה בעיראק". בוש טען שהמלחמה בעיראק היתה הכרחית וכי אסור לסגת מעיראק לפני שהמצב יתייצב והעיראקים יוכלו ליטול אחריות.

 

בוש גרס שהמתקפה הגדולה בעיראק עליה הוא הכריז בשנה שעברה ושבגלל תוגברו הכוחות, "הפכה את המצב בעיראק על פניו ופתחה את הדלת לנצחון אסטרטגי גדול במלחמה הגדולה נגד הטרור. עבור הטרוריסטים עיראק היתה אמורה להיות המקום שבו אל-קאעידה ילכד את ההמונים הערבים כדי לזרוק את אמריקה. במקום זאת עיראק הפכה למקום שבו הערבים מצטרפים לאמריקנים במאמץ לזרוק את אל-קאעידה. בעיראק אנחנו עדים בפעם הראשונה להתקוממות ערבית בהיקף נרחב נגד אוסאמה בין לאדן, האידיאולוגיה האכזרית שלו ורשת הטרור שלו".

 

הודעה ראשונה ל-2008

זו הודעתו הראשונה של בין לאדן בשנה הנוכחית. ההודעה האחרונה שפרסם, קלטת שמע באורך שעה, פורסמה בדצמבר האחרון והזהירה את העיראקים הסונים מפני לחימה באנשי אל-קאעידה בעיראק. באותה קלטת גם איים בין לאדן על ישראל והבטיח "לשחרר את כל פלסטין - מהירדן ועד הים".

 

"אני רוצה להבטיח לעמנו בפלסטין שנרחיב את הג'יהאד שם", אמר אז בין לאדן על המאבק בישראל.  הטרוריסט מספר אחת הבטיח "דם תמורת דם והרס תמורת הרס", ברומזו ככל הנראה להרוגים הפלסטינים ולהרס בשטחי הרשות בשל פעולות צה"ל. "לא נכיר באף אינץ' של יהודים במדינת פלסטין כפי שעשו

מנהיגים מוסלמים אחרים", הטיח בין לאדן במנהיגי ערב המקיימים קשרים עם ישראל.

 

בשנה שעברה פרסם בין לאדן חמש קלטות בסך הכל, שנה פורה יחסית במסרים, שכן הוא שתק במשך תקופה ארוכה לפני כן. הקלטת הראשונה היתה קלטת וידאו, ובה נראה בין לאדן לראשונה זה שלוש שנים. קלטות אחרות היו קלטות שמע בלבד, ללא תמונה. 


פורסם לראשונה 19/03/2008 22:42

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
אוסאמה בקלטת האחרונה. ארכיון
צילום: איי אף פי
על הכוונת. האפיפיור בנדיקטוס ה-16
צילום: רויטרס
ננצח. בוש
צילום: רויטרס
מומלצים