שתף קטע נבחר

זדורוב והשופטים הלכו בדרכה האחרונה של תאיר

לצורך בחינת המקום בו אירע הרצח המחריד של הילדה בת ה-13, סיירו השופטים בליווי הנאשם בבית הספר בקצרין. לאור מורכבות התיק, ביקשו השופטים למדוד בדקדקנות כל פרט בזירה. "אני מלאת הערכה לשופטים. נקווה שהם יוכלו להבין את האבסורד בין כל העדויות", אמרה האם הכואבת אילנה

משפט הרצח יצא לשטח: שלושת השופטים במשפטו של רומן זדורוב, החשוד ברצח תאיר ראדה בדצמבר 2006 בקצרין, סיירו היום (ה') בבית הספר "נופי גולן" שבו אירע הרצח. לסיור, שהתקיים תחת אבטחה כבדה של שוטרי יס"מ, התלוו הוריה של תאיר, הנאשם עצמו וכן נציגי ההגנה והתביעה.

 

משפט הרצח המזעזע

 

להרכב מבית המשפט המחוזי בנצרת, סגן הנשיא יצחק כהן והשופטים אסתר הלמן וחיים גלפז, הובהר בתחילת הסיור כי תאי השירותים המקוריים בהם אירע הרצח שופצו מאז על ידי בית הספר, ואלו שישנם כעת אינם תואמים במדויק את הזירה. לפיכך, הם ביקרו בתאי שירותים אחרים וישנים, על מנת לראות את המבנה שהיה בזירה בזמנו.

 

לאחר מכן, במשך קרוב לשעה, שיחזרו ותיעדו השלושה בדקדקנות את מסלול דרכה האחרונה של תאיר, לאור העדויות הרבות והסבוכות בתיק. תחילה ביקרו בפרגולה בה נראתה תאיר לפני שהלכה לברזייה, ומשם לשירותים. בברזייה,

 ביקש כהן מראש צוות החקירה, רב פקד יורם אזולאי, שישמש לצורך העניין כסטטיסט, לבחון את זוויות הראייה של מי שעומד בסמוך למקום. נבדקו מרחקים מדויקים בין האתרים השונים בזירה.

 

משם ירדו כולם אל המקלט בו עבד זדורוב, כאשר אליהם מתלווה הנאשם כשהוא אזוק בידיו וברגליו. לאורך כל הביקור שמר זדורוב על ארשת פנים קפואה, גם כשירדו למקום בו עבד, וסירב לדבר עם עיתונאים.

 

זדורוב התפרץ בתסכול, פרקליטו הרגיע אותו

עם זאת, בשלב מסוים שלוותו הופרה והוא אמר לפרקליטו בזעם: "שיבדקו במקלט, אני רוצה להראות לשופטים איפה היו הבגדים", כשהוא מתכוון לומר שגם כאן המשטרה שוגה - בשל העובדה שבגדיו נמצאו למעשה במקום אחר בו עבד. פרקליטו, עו"ד דויד שפיגל, הסביר לו כי המשטרה טוענת שהבגדים לא נמצאו במקלט אלא במקום אחר בו עבד, ואז נרגע זדורוב.


זדורוב. שמר על ארשת פנים קפואה רוב הזמן (צילום: אביהו שפירא)

 

לבקשת התביעה, עמדו השופטים בדיוק במקום בו, לפי עדות חברתה הטובה של תאיר, היא הלכה לחפש אותה כשלא שבה מהברזייה ושם על פי עדותה הבחינה מזדורוב. ההגנה ביקשה למדוד את המרחק ואת משך זמן הההליכה שבין מגרש החנייה לאותה פרגולה, שכן לטענת שפיגל לא היה יכול הנאשם להספיק להגיע פנימה בזמן בו מוערך כי בוצע הרצח - מאחר שבאותה עת המתין במגרש החנייה למעבידו בכדי לאסוף דבק להמשך העבודה.

 

הנאשם זדורוב נעצר כחודש לאחר הרצח, ועל פי כתב האישום "שיסף את גרונה, חתך פעם נוספת את צווארה ופצע אותה בחזה, בפניה ובידיה". המניע לרצח נותר מעורפל גם בכתב האישום.

 

האם אילנה: "אבי נפטר השבוע מעוצמת הכאב על נכדתו"

האב שמואל אמר ל-ynet בפתח הסיור המיוחד בבית הספר: "לאורך כל הזמן שחלף היינו שותפים למה שהתרחש בבית המשפט וכל מה שנאמר ידוע לנו. אני מקווה שהשופטים יתרשמו מהמקום עצמו". 


שלושת השופטים בבית הספר, היום (צילום: אביהו שפירא)

  

בתום הביקור, האם אילנה הוסיפה: "השופטים היום הלכו במסלול האחרון של תאיר ויש לי הרבה הערכה וכבוד אליהם.

 זה קשה וכואב לי מאוד, אבל אני מקווה שבעקבות הביקור יוכלו להבין את האבסורד בין העדויות השונות לראיות שנאספו על ידי החוקרים. שיגיעו למסקנות טובות מהמקום הזה למרות שזה המקום הכי רע מבחינתי.

 

אילנה המשיכה וסיפרה על אבל נוסף במשפחה: "הכאב שלי היום זה כאב גדול עוד יותר כי איבדתי השבוע את אבי, אדם בריא שנפטר מעוצמת הכאב על לקיחת נכדתו. במותו תחושתי היא של רצח נוסף".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זדורוב, היום. חזר לזירה
צילום: אביהו שפירא
אילנה ושמואל ראדה בבית הספר
צילום: אביהו שפירא
מומלצים