שתף קטע נבחר

ישראל אישרה: הפלסטינים יקבלו 25 שיריוניות

ישראל אישרה לרוסיה להעביר את כלי הרכב המשוריינים לרשות הפלסטינית, כמחווה לאבו-מאזן. עוד לפני ארבעה חודשים אישר ראש הממשלה אולמרט את העברת השיריוניות לפלסטינים - אך העברתן התעכבה. מכלי-הרכב פורקו המקלעים כפי שדרשה ישראל

עוד נשק לפלסטינים: אחרי עיכוב של כארבעה חודשים יועברו 25 שיריוניות מרוסיה לרשות הפלסטינית. כלי-הרכב יועברו באישור ישראל כמחווה לנשיא הפלסטיני, מחמוד עבאס (אבו-מאזן) ללא מקלעים. 25 שיריונות נוספות, שסופקו על-ידי רוסיה, יועברו במועד מאוחר יותר. כך אמרו הערב (יום ו') גורמים בישראל.

 

בחודש נובמבר אשתקד אישר ראש הממשלה, אהוד אולמרט, להעביר למנגנוני הביטחון הפלסטיניים בגדה 25 שריוניות, כמחווה לאבו-מאזן לקראת ועידת אנאפוליס. זאת חרף התנגדות גורפת של מערכת הביטחון. "מבקשים שהפלסטינים יילחמו בטרור, אז במה הם ילחמו - במכוניות ישראליות גנובות?" תהה אז גורם בכיר בלשכתו של אולמרט, נוכח הביקורת על הצעד המתוכנן.

 

את כלי-הרכב המשוריינים הציעה רוסיה להעביר לרשות הפלסטינית כבר לפני שנתיים. ואולם, בצה"ל ובשב"כ התנגדו נחרצות למימוש ההצעה, מחשש שהציוד יפול לידי ארגוני הטרור. עם השתלטות חמאס על רצועת עזה, גברה ההתנגדות.

 

ברשות הפלסטינית הביעו סיפוק מהאישור. גורם ביטחוני פלסטיני אמר לסוכנויות הידיעות: "מדברים על כלי הרכב המשוריינים כבר יותר משנה. אנחנו מקווים לקבל עכשיו את המשלוח".

 

סוכנויות הידיעות מדווחות כי הסיכום להעביר את השיריוניות הושג בפגישה בין אולמרט לשר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב, שביקר בישראל.

 

לברוב לישראל: הפסיקו הבנייה בהתנחלויות

לברוב, שביקר לקראת סיום ביקורו ברמאללה, קרא לישראל להפסיק באופן מוחלט את הבנייה בהתנחלויות ולהסיר את המצור על עזה. לגבי ועידה בינלאומית, המתוכננת להיערך במוסקבה, הוא אמר כי ארצו תאיץ בישראל ובפלסטינים להשתתף בה.

 

לדברי השר הרוסי, הוא הבחין בפגישותיו עם ראש הממשלה ועם אבו-מאזן בנחישות להמשיך במשא ומתן לשלום וכן לנסות להגיע בשנה הנוכחית להבנות סביב הקווים הכלליים של הסכם השלום.

 

לברוב בא לישראל לאחר סדרת פגישות בדמשק. הוא נועד עם נשיא סוריה, בשאר אסד, ואמר כי ועידת השלום הבינלאומית שרוסיה מעוניינת לארח במוסקבה תנסה לפתוח מחדש את שיחות השלום בין ישראל לסוריה סביב עתיד רמת הגולן. "עדיין לא שלחנו הזמנות, אבל אנו מנסים לבחון כיצד ניתן לשלב רעיונות שונים", אמר.

 

הוא הבהיר כי הוועידה ברוסיה תהווה המשך ישיר לוועידת אנאפוליס, וציין שכל משתתפי הוועידה הביעו הסכמה להגיע למוסקבה. שר החוץ של סוריה, וואליד אל-מועלם, התחייב כי ארצו תשתתף בוועידה, למרות שפעולות צה"ל ברצועת עזה "מקשות" על שיקום תהליך השלום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שוטרים פלסטינים. יקבלו שיריוניות
צילום: איי פי
מומלצים