שתף קטע נבחר

ירושלים: בן 7 ומורה נפצעו קל מנפצים

קבוצת ילדים הבעירה חבילה של נפצים מחוץ לכיתה ב"תלמוד תורה" בעיר העתיקה בירושלים. האש שפרצה במקום הציתה את מכנסיו של ילד בן 7 שעבר במקרה. אחד המורים שניסה לכבות את הלהבות נכווה בידו

ילד בן שבע וגבר כבן 30 נפצעו הבוקר (יום א') קל בעקבות משחק בנפצים ברובע היהודי בירושלים. הם פונו לבית החולים שערי צדק בעיר. מבדיקה המקרה עולה כי ילדים הבעירו נפצים מחוץ לכיתה ב"תלמוד תורה" ברובע, וכתוצאה מכך נפגע ילד שחלף במקום ואדם מבוגר שניסה לעזור לו. 

 

הרב יוסי בן-שחר, מתנדב מד"א ברובע היהודי, סיפר: "ילדים שיחקו בנפצים בדרך הלא הנכונה - הם פשוט הבעירו חבילה של פיקות. הילד שנפגע עבר לא רחוק משם ונשרפו לו המכנסיים. תחילה נגרמה לו כוויה בישבן, וכאשר ניסה לכבות את השריפה, נכוותה גם ידו. אחד המורים כיבה את האש בכף ידו ונכווה אף הוא".

 

חג הפורים, שבמהלכו רבים מפוצצים נפצים מסוכנים, לעיתים מסתיים בפגיעות. ביום חמישי לפנות בוקר נפצע צעיר בן 21 מבני ברק מפיצוץ של נפץ. עד ראייה סיפר: "הוא התעסק עם נפצים ואחד מהם התפוצץ לו ביד. מדובר באדם שאמור להתחתן בשבוע הבא".

  

הצעיר פונה למרכז הרפואי שיבא בתל השומר, שמסר כי האיש מאושפז במחלקה האורתופדית כשהוא סובל מחתכים בידו. מצבו מוגדר קל.

 

במד"א מזהירים מפני סכנות החג ומסבירים מה ניתן לעשות במקרה של פגיעה:   

"אסור לרסס תרסיסים למיניהם על ילדים ואנשים בכלל, במיוחד לא על איברים חשופים, העיניים והפנים. במקרה של חדירת חומר כימי לעיניים, יש לשטוף באמצעות כמות גדולה של מים. התרסיס הוא חומר דליק ביותר.

 

"יש להיזהר שלא לקרב זיקוקים לאזור הפנים, ובמיוחד לא לעיניים. במקרה של חדירת גיצים לעין, יש לשטוף אותה במהירות במים ולהעביר את הנפגע למתקן רפואי קרוב. כמו כן, אין לירות פיקות וקפצונים ליד אוזניים ועיניים, משום שהדבר עלול לגרום לנזק בלתי הפיך ולליקוי שמיעה לצמיתות", נמסר ממד"א. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
נפצים מסוכנים. ארכיון
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים