שתף קטע נבחר

אובאמה. בארי אובאמה

פעם בארי, היום ברק: כתבת פרופיל ב"ניוזוויק" משחזרת את הרגע בו חזר הסנאטור - אז סטודנט צעיר - לשורשיו האפריקנים. "זה היה יותר תהליך של התבגרות", הוא מסביר. סבתא לא יישרה קו

"כשבארי הפך לברק" - זו הכותרת שנבחרה לכתבת פרופיל בשבועון האמריקני "ניוזוויק", המתארת את המהפך האישי שעבר בצעירותו המועמד הדמוקרטי לנשיאות.

 

מתברר שיום בהיר אחד הפציר אובאמה בחבריו לספסל הלימודים באוניברסיטה, שיפסיקו לקרוא לו בארי - כינוי החיבה שלו מימי ילדותו ונעוריו - ויחלו להשתמש בשם המפורש.

 

מאיה, אחותו-למחצה של הסנאטור מאילינוי, שיחזרה כיצד שב הביתה לחג המולד של שנת 1980, והודיע גם לאמו (הלבנה) ולסבתו להפסיק לקרוא לו בארי. אגב, הסבתא - לה היה חלק משמעותי בגידולו - מעולם לא הסתגלה לשינוי.

 

אז מאיפה בא הבארי? את כינוי החיבה בארי בחר לעצמו ברק אובאמה האב, שהגיע

 מקניה ללימודים בארצות-הברית בשנת 1959. משם התגלגל הכינוי גם לילד. כשהחל את לימודי התיכון בהוואי, נשאל אובאמה ג'וניור כיצד בדיוק להגות את שמו. "פשוט קרא לי בארי", אמר אובאמה למורה, שהסביר מאוחר יותר כי זו הייתה דרכו לפשט עניינים.

 

אבל לאחר שנים של חיפוש זהות והבשלה, מפרט "ניוזוויק", התחיל אובאמה להשתמש בשמו הפרטי האמיתי. "כשעברתי לניו-יורק זה היה שינוי משמעותי. זה קשה לשנות דברים קודם לכן, כשמסביבך אנשים שמכירים אותך כל-כך הרבה שנים", הסביר המועמד לנשיאות.

 

השינוי התרחש כשהוא החל ללמוד באוניברסיטת "קולומביה" בניו-יורק והציג עצמו בפני כולם בשמו הרשמי: "זו לא הייתה עמידה בתוקף על שורשיי האפריקנים; זה היה יותר התבגרות. חשתי הרבה יותר נוח בעובדה שאני שונה ושאני לא צריך לנסות להשתלב בדרך מסוימת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים