שתף קטע נבחר

קורבן המורה לשחייה תובעת: "עכשיו שישלם"

אריה רובין הורשע במסגרת הסדר טיעון ונידון למאסר, אבל נעה לא מוותרת - כעת היא תובעת פיצויים בהליך אזרחי. בשיחה עם ynet היא מסבירה: "בזמן האחרון נשים שהותקפו קוראות לא להגיש תלונה, בגלל הסבל שהן עוברות. אבל המסר שלי הוא ללכת עד הסוף"

"האיש הזה, שפגע בי בצורה כל-כך קשה, צריך לשלם את המחיר. הוא פגע בי ובעוד הרבה מאוד אנשים אחרים. החופש שנגזל ממני - נגזל ממנו עכשיו, ואת המחיר שהוא גבה ממני, הוא ישלם" - זה המסר שמבקשת להעביר בשיחה עם ynet נעה (שם בדוי), בת 21, שעברה התעללות מינית בנערותה על-ידי מי שראתה בו תחליף לאב שמעולם לא היה לה.

 

אריה רובין הודה בפברואר 2007 בביצוע מעשים מגונים תוך ניצול יחסי מרות, בכתב אישום מתוקן שהוגש נגדו, ונידון למאסר של ארבע שנים. בית המשפט העליון הקל בעונש והוריד אותו לשלוש שנים. כעת תובעת נעה את רובין בהליך אזרחי בסכום של יותר מ-2.5 מיליון שקלים, בגין הנזקים הגופניים והנפשיים הקשים שגרמו לה מעשיו.

 

רובין הורשע בכך שקבע להיפגש עם נעה בחוף הים ביום הולדתה, שם נתן לה מתנות יקרות והחל ללטף אותה ולבצע בה מעשים מגונים. רובין הודה במקרה נוסף, שבו הוביל אותה לדירת חברו, ביקש ממנה לגעת באיבר מינו ולאחר מכן ביצע בה מעשים מגונים, כשהוא מנסה לשכנע אותה לקיים עמו יחסי מין מלאים ואף הציע לה מימון "בוק" לדוגמנות בניסיון לפתותה. במקרה אחר דרש ממנה להתפשט וביצע בה מעשים מגונים שגרמו לה לכאבים עזים.

 

לא במקרה כתב האישום מנוסח במעורפל. מערכת היחסים בין השניים היתה מורכבת ולמעשה רובין הכיר את נעה מאז היתה בת 10, כאשר זו הגיעה לרכוש מנוי לבריכה אותה ניהל והחל לטפח את הקשר. על-פי כתב התביעה, כבר אז הוא טווה סביבה מלכודת - למטרה אחת בלבד. "רובין פעל באופן מתוחכם, עקבי ומניפולטיבי בכדי לזכות באמונה, תוך בניית מצג שווא לפיו הוא מסייע לה, דואג לה, ורוצה בטובתה. הכל בכדי לגרום לה לתלות בו", נכתב.

 

"היה שווה, למרות הסדר הטיעון"

בכתב התביעה נטען, כי בעקבות מעשיו של רובין, החלה נעה לסבול מתסמינים קשים של חרדה, פחד, סיוטים, מצבי רוח קשים וירידה בלימודים. היא חשפה את המעשים רק כאשר לא היתה מסוגלת להתמודד עם השתיקה. לאחר התלבטות החליטה להגיש תלונה במשטרה - הליך קשה ומורכב - אך היא לא מצטערת, למרות מה שעברה עד היום.

 

"בזמן האחרון נשים שהותקפו קוראות לא להגיש תלונה, בגלל הסבל שהן עוברות. אבל המסר שלי הוא ללכת עד הסוף", אומרת נעה ל-ynet. "אין ספק שזה תהליך קשה, אבל בסופו של דבר זה היה שווה, למרות הסדר הטיעון במקרה שלי". נעה בטוחה שגם ללא הסדר טיעון רובין היה מורשע, "כי שום דבר לא יכול לעמוד בפני האמת".

 

ההתמודדות הזו לא היתה ההתמודדות היחידה של נעה באותה תקופה. היא עמדה אז בפני גיוס לצה"ל ועל פי כתב התביעה, כאשר הגיעה למיונים, נדרשה להצהיר על כל אירוע הקושר אותה למשטרה. כשסיפרה על ההליך המשפטי המתנהל בעניינה, נפתחה סאגה מייגעת של מבדקי כשירות, שהיתה כרוכה בשאלות פוגעניות. שוב נאלצה נעה להתמודד עם חשיפת האירועים ושחזורם. היא הופנתה לקב"ן וגיוסה עמד בספק. רק לאחר פניות עורכי דין ליועצת הרמטכ"ל לענייני נשים, היא גויסה לצבא.

 

זקוקה לטיפול כדי לא להגיע לאבדון

במהלך שירותה הצבאי התנהל המשפט אבל כיום היא משלימה בגרויות ואומרת: "אני חזקה ושואבת את הכוח שלי מהאמת שלי. רציתי להאמין שהאיש הזה יהיה אבא שלי והאמנתי בזה. הייתי ילדה קטנה ותמימה. זה בן אדם טוב שעשה דברים רעים ובן אדם רע שעשה דברים טובים. הוא שניהם".

 

נעה ממליצה לכל מי שנפגעה להתלונן. "קומו, דברו. זה תהליך מאוד קשה וצריך המון כוחות, אבל כמה שיותר אנשים יקומו וידברו, כך זה יעזור לכל מי שנפגע". לדבריה, התביעה האזרחית הכרחית. "הוא צריך לשלם על הנזק העצום שהוא גרם לי. אני זקוקה לטיפול כדי לא להגיע לאבדון".

 

מנכ"ל מרכז נגה בקריה האקדמית אונו, עו"ד דיקלה טוטיאן, שהגישה את התביעה, אמרה: "כל אדם שהותקף מינית צריך לתבוע את התוקף. גם אם במקרה זה, כמו במקרים רבים אחרים, הסדר הטיעון לא שיקף את המציאות, הרי שבית המשפט שקבע כי מעשיו חמורים, הוא זה שיקבע את שיעור הפיצוי. לאנשים רבים אין את הכוחות הנפשיים לבצע את ההליך הזה, אבל דווקא מהמקרה של נעה צריך ללמוד. ענישה פלילית לא מספיקה והוא יצטרך לשלם על מה שהוא עשה". טרם הוגש כתב הגנה, אך לאחרונה הגיש פרקליטו של רובין, עו"ד דוד יפתח, בקשת שחרור לוועדת שחרורים מיוחדת של השב"ס, בשל סיבות רפואיות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רובין (משמאל) ועורכי דינו בבית המשפט
צילום: ניב קלדרון
עו"ד טוטיאן. "הוא יצטרך לשלם"
צילום: ירון ברנר
מומלצים