שתף קטע נבחר

צילום: ויז'ואל/פוטוס

נתן זהבי: "מי שלא תורם אברים הוא פרימיטיבי ורע"

העיתונאי נתן זהבי, חתם על כרטיס אָדי לפני שנים. כל שאלה נראית לו טיפשית ובנאלית פשוט כי כל כך ברור שחייבים לתרום אברים ולהציל חיים. "כל בן אדם הגיוני, רציני והגון צריך לעשות כרטיס אָדי, נקודה. אנשים דבילים, שמרנים, פרימיטיביים, חשוכים, טיפשים ורעים לא עושים". זהבי, איך לא, עצבני

החתימה

חתמתי על כרטיס אָדי לפני איזה מיליון שנה.

 

ההתלבטות

הייתה לי רק התלבטות אחת: אמרתי שאנשים שלא מוכנים לתרום את אבריהם, גם אני לא רוצה שאברים ממני יתרמו להם. התכוונתי לקהילה אחת מאוד מסוימת. הסבירו לי שאין הסתייגויות וחתמתי.

 

הגורם

חתמתי כי אנשים צריכים לתרום את אבריהם משום שזה מציל חיים. זה לא עניין אישי, או שיש בו טובת הנאה, או התחברות רגשית למישהו. זה עניין שאנשים חייבים להציל חיי אדם של אנשים אחרים ברגע שהאברים שלהם סיימו את תפקידם בעולם בגלל פגיעה מוחית או בגלל כל פגיעה אחרת. אנשים צריכים להירשם לאָדי, נקודה. סימן קריאה! 

 

 

התגובות

זה לא מעניין אותי מה אחרים חושבים. למה זה צריך לעניין את המשפחה? מה זה עניין של בן משפחה, מה בן אדם מבוגר, שעבר את גיל 18, רוצה לעשות כאשר חס וחלילה יקרה לו משהו? הרי כל בן אדם הגיוני, רציני והגון צריך לעשות כרטיס אָדי, נקודה. אנשים דבילים, שמרנים, פרימיטיביים, חשוכים, טיפשים ורעים לא עושים. זה כל הסיפור.

 

פגשתי בחולה

נפגשתי עם חולים שממתינים להשתלות וכאלה שעברו השתלות. אני עוזר להם כל הזמן אבל אני משתדל אחרי זה לעבור הלאה. אם הייתי נשאר עם כל מי שאני עוזר לו או מטפל בו, אז לא הייתה נשארת לי אפילו דקה אחת ביום לחיות.

 

כולנו שווים

מי שטוען שהוא לא יתרום לערבים, שלא יבלבל את המח. יש הרבה ערבים שתורמים את אבריהם לטובת הצלת חיים. ברגע שאותם יהודים, מסריחים לטעמי, יזדקקו לתרומת אבר ויגידו להם 'זה של מוחמד מרמאללה', אז הם לא ייקחו את זה על מנת להציל את חייהם? בוודאי שייקחו. אז מה הם מבלבלים את הביצים? זה אקט אנושי בין בני אדם ומי שעושה הפרדה בין בני אדם שלא יעשה כרטיס. שלא יקבל ושלא ייתן.

 

חותמים עכשיו:

 

פרויקט תורמים לחיים:

 • מתלבטים? היכנסו לפורום אדי ב-ynet

   

  התרומה והדת

  היהדות רחומה כשבא לה, וכשהיא רוצה היא אכזרית וגזענית יותר מכל דבר אחר בעולם. יש בה הרבה רחמים אבל הרחמים נעלמים. כל העניין הדתי כאן זה בלבולי ביצים. מכניסים אותם מתחת לאדמה והתולעים אוכלות אותם, מה הם מבלבלים את המח? הרי ביהדות העיקר זה הנשמה, הגוף זה שום דבר, זה רק בשר ועצמות. הגוף תוך יומיים – שלושה אחרי הקבורה הופך לרימות, למזון לתולעים, לא נשאר ממנו כלום, עצמות יבשות.

   

  פנייה לספקנים

  תחשבו על כך שהילד שלכם, או החברה שלכם, או אמא שלכם נזקקים להצלת חייהם לאבר, ובסטוק תרומת האברים במדינת ישראל אין מספיק אברים כדי להציל את מי שאתם אוהבים. תחשבו רגע, ואז לכו ותעשו כרטיס אָדי. כי מחר, בדקה הכי קשה בחיים שלכם, יצטרכו לעזור לכם בתרומת אברים ולא יהיו אברים. תהיו אתם האנשים שמראים דוגמה ותצטרפו לאָדי. זה יעזור לכם וזה יעזור לאנשים אחרים. אל תחשבו פעמיים בכלל. 


  רוצים לראות מי עוד חתם על כרטיס אדי ומפציר גם בכם להציל חיים? לחצו כאן


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עוז מועלם
  נתן זהבי. כל בן אדם הגיוני, רציני והגון צריך לעשות כרטיס אָדי
  צילום: עוז מועלם
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים