שתף קטע נבחר

האלוף אלעזר שטרן נגד המתחזות לדתיות

ראש אגף משאבי אנוש בצה"ל יצא בחריפות נגד בנות חילוניות המבקשות להשתמט: "חסרות לנו בנות, אז איך החברה בישראל ובתי הספר מקבלים בשוויון נפש את זה שיש בנות שמצהירות דת והן לא דתיות?". האלוף ביקש ממעסיקים לשאול את המועמדים לעבודה על עברם הצבאי ולהעדיף את מי ששירת בצבא

אחרי שהפך את המאבק בהשתמטות לדגל ויצא נגד התל אביבים ו הציונות הדתית, מתמקד האלוף אלעזר שטרן במשתמטות. ראש אגף כוח האדם בצה"ל יצא היום (ב'), בנאום בכנס משאבי אנוש של המרכז הישראלי לניהול, נגד בנות חילוניות המתחזות לדתיות כדי להתחמק מהשירות הצבאי.

 

שטרן התלונן על כך שלצה"ל חסרים חיילים, משני המינים והוסיף כי-85 אחוזים מהתפקידים בצבא פתוחים לשני המינים. "חסרות לנו בנות, אז איך החברה בישראל ובתי הספר מקבלים יחסית בשוויון נפש את זה שיש להם בנות שמצהירות דת והן לא דתיות?", תהה.

 

שטרן סיפר כי ביקר השבוע בבית הספר "תלמה ילין" בגבעתיים, שבו יש מספר גבוה של בנות משתמטות. הוא אמר לתלמידים העומדים בפני גיוס: "אני מסתכל פה ואומר שאין פה אף אחת שנראה לי שלומדת עם הבת שלי באולפנה ובכל זאת אתם יודעים והנהלת ביה"ס יודעת שיש פה 10 אחוזים שהצהירו דת". לדברי שטרן מנתוני צה"ל עולה כי כמעט שליש מהבנות שמיועדות לגיוס מצהירות שהן דתיות ולכן לא יכולות להתגייס לצבא.

 

לפני כחודשיים החלו לצייד את המשוחררים מצה"ל בתעודת "כבוד" המציגה את אופי שירותו של כל חייל.

האלוף שטרן התמרמר על כך שאין אפשרות לתת העדפה משמעותית לחיילים נושאי התעודה וביקש ממנהלי משאבי האנוש, מולם נאם, כן לשאול את מבקשי העבודה על אופי שרותם.

 

שטרן אמר: "אנחנו נורמאליים? לא מגיע להם שעל השנתיים האלה ישאלו אותם? באוניברסיטאות נותנים פקטור על מבנה האישיות, האם אין משמעות אישיותית למי ששרת את החברה שלו? למה אסור לנו לשאול את זה?".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עטא עוויסאת
שטרן. די למשתמטות
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים