שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לראשונה: התיאטרון הישראלי בטייוואן

  ההצגה "אנטיגונה", קופרודוקציה של תיאטרון הבימה והקאמרי, תרשום היסטוריה כשתציג בשבוע הבא במרכז האמנויות הגדול בטייפה

  בפעם הראשונה בהיסטוריה של מדינת ישראל תציג הצגת תיאטרון כחול-לבן בטייוואן. ההפקה המשותפת של תיאטרון הבימה והקאמרי, "אנטיגונה", בעיבודו ובבימויו של חנן שניר, תציג בשבוע הבא בטייפה, טייוואן במסגרת פסטיבל האמנויות הבינלאומי בבירה. ההפקה, שזכתה בפרס הצגת השנה מטעם האקדמיה הישראלית לתיאטרון, תציג בטייוואן שלוש פעמים כשבתפקיד הראשי תשחק מיקי פלג רוטשטיין.  


  מתוך ההצגה "אנטיגונה". יגאל נאור (צילום: גדי דגון)

   

  את מסע ההצגה לטייוואן ילוו הבמאי חנן שניר, מנהלו האמנותי של תיאטרון הבימה אילן רונן והמנהלת האדמיניסטרטיבית של תיאטרון הקאמרי, יפה ענתבי. בתיאטרון הבימה נרגשים לקראת המסע. מנהל התיאטרון, הבמאי אילן רונן, אומר ל-ynet: "השגרירים הטובים ביותר שלנו היום הם נציגי התרבות הישראלית על כל ענפיה מהקולנוע, דרך המחול ועד התיאטרון שנוסע לא מעט לחו"ל ועושה לישראל שם טוב. ראינו את זה בשיתוף הפעולה עם התיאטרון הלאומי הבריטי וכעת עם הנסיעה הנוכחית, אנחנו פותחים פתח למחוזות חדשים. בגלל המצב הפוליטי-גיאוגרפי אנחנו נמצאים בבדידות מקצועית וזו הזדמנות להדק קשרים עם תרבות מפותחת ומרתקת ביותר".

   

  רונן הדגיש כי בניגוד לאמנויות לא ורבליות כמו מחול, העתקת התיאטרון למחוזות שונים יותר מורכבת. "תיאטרון קשה לנייד בגלל השפה אבל העובדה שבטיוואן בחרו להציג עיבוד ישראלי בשפה העברית למחזה קלאסי מעמיד אותנו בהתמודדות מול פרשנויות של תיאטרונים מכל העולם שעסקו בחומר הזה. מבחינה זו גם כן מדובר בנדבך חשוב שמעמיד אותנו בליגת האלופות אם לשאול ממושגים מעולם הספורט".

   

  הביקור הוליד הזמנה

  המסע של "אנטיגונה" לטיוואן נולד כתוצאה מביקור של הנהלת המרכז לאמנויות הבמה של טייפה והתיאטרון הלאומי של טייוואן בישראל, יוזמה של ראש קשתו"ם לשעבר ושגריר ישראל בטייפה בהווה, רפי גמזו. הנציגות צפו בהצגות שונות ובחרו את "אנטיגונה" מתוך רצון להביא את נקודת המבט הישראלית על המחזה הקלאסי של סופוקלס.

   

  בתיאטרון הלאומי הישראלי מקווים שהנסיעה לטייפה לא תהיה הגיחה האחרונה למזרח הרחוק. בחודש יוני הקרוב מוזמנת ההצגה "אנטיגונה" להשתתף בפסטיבל התיאטרון של מרכז האמנויות הגדול בעיר שיזויוקא שביפן. במשרד החוץ הבטיחו להשתתף במימון הוצאות המסע אך כעת נעשים מאמצים משותפים יחד עם נציגי משרד החוץ, משרד תרבות, לשכת המסחר ישראל-יפן ואנשי עסקים פרטיים להשיג את הסכום שעדיין דרוש בכדי להוציא את הנסיעה לפועל.

   

  "אף תיאטרון ישראלי לא הופיע ביפן וזו יכולה להיות הזדמנות מצוינת לחשוף תרבות ישראלית בפני היפנים", אומר רונן ומדגיש, "לא מדובר בסכומים גדולים וזה יהיה מתסכל מאד ואבסורדי אם מסע שכזה שיכול להוות פריצת דרך בקשר בין התיאטרון הישראלי לתיאטרון היפני, ייפול מסיבות כספיות". את המרכז בשיזויוקא מנהל סטאשי ניאזי, מגדולי הבמאים היפניים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מיקי פלג. בתפקיד אנטיגונה
  צילום: ג'ראר אלון
  לאתר ההטבות
  מומלצים