שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ארה"ב: אחרי שנקבע מותו - החולה התעורר לחיים
  ביום שבו כנסת ישראל יצרה מהלך תקדימי והסדירה בחוק את ההליך שקובע מוות מוחי - אירע נס רפואי לא צפוי בטקסס. חולה שרופאיו קבעו כי מת מוות מוחי, התעורר לאחר ארבעה חודשים והחל להזיז את ידיו ורגליו. היום הוא אומר: אני מרגיש די טוב

  יש ניסים בחיים: ארבע חודשים לאחר שנקבע מוות מוחי, התכוננו הרופאים להשתיל את איבריו שתרמה משפחתו. ואז הפתיע החולה, והחל להזיז את ידיו ורגליו. היום הוא אומר: אבד לי חלק מהזיכרון, אבל אני מרגיש די טוב.

   

  זאק דאנלפ, בן 21, נפגע בתאונת דרכים בטקסס. הוא אושפז במצב קשה בבית החולים והרופאים איבדו תקווה. תוך זמן קצר נקבע כי הוא שורה במצב של מוות מוחי. משפחתו החליטה לתרום את איבריו להשתלה.

   

  בעוד המשפחה חולקת לו כבוד אחרון, בדקו הרופאים שוב את מצב הכרתו באמצעות מכשיר בדיקה שהועבר על אצבעות ידיו ובהונותיו. אז, לתדהמתם
  הרבה של כל הסובבים אותו, החל להזיז את ידיו ורגליו. הרופאים הבינו: דאנלפ התעורר.

   

  לאחר 48 ימי אישפוז בבית החולים, שוחרר דאנלופ להחלמה ושיקום בביתו. בראיון לרשת הטלויזיה NBC אמר דאנלופ: "אני מרגיש די טוב, אבל זה קשה. אין לי סבלנות. אני לא זוכר הרבה ממה שקרה מאז התאונה".

   

  לדבריו, שמע את הרופאים מכריזים על מותו. אביו, דאג דאנלופ, סיפר שראה את המכשיר שבדק את גלי המוח של בנו. "לא הייתה שם כל פעילות, או זרימת דם", אמר. אמו סיפרה: "עברנו מנקודת השפל, לתחושה הכי טובה שיכול לחוש הורה".

   

  הוריו עוד אמרו כי בנם משתפר באופן מפתיע, אך עדיין הוא סובל מבעיות זיכרון בעוד מוחו מחלים מהפציעה הטראומטית. "יקח עוד שנה עד שהוא יחלים לגמרי, אבל זה בסדר", אמרה אימו, "לא משנה כמה זמן יקח. אנחנו פשוט מאושרים שהוא כאן איתנו".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סי די בנק
  ארבעה חודשים אחרי מותו המוחי - החולה התעורר
  צילום: סי די בנק
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים