שתף קטע נבחר

ברק אישר: 600 שוטרים פלסטינים ייכנסו לג'נין

בפגישה שתתקיים מחר בין שר הביטחון, אהוד ברק, לראש הממשלה הפלסטיני, סלאם פיאד, יודיע ברק שהוא מאפשר כניסת 600 שוטרים פלסטינים לג'נין. השליטה הביטחונית תישאר בידי ישראל

שר הביטחון, אהוד ברק, מתכוון לאפשר ל-600 שוטרים פלסטינים להיכנס לג'נין. הבוקר (יום ג') אמר ברק בביקור בבקו"ם: "יש לנו אחריות עליונה לביטחון תושבי ישראל, אך על-מנת לסייע לסיכויים בדיונים עם הפלסטינים, עלינו לנסות להקל עליהם, אפילו במחיר סיכון מחושב".

 

ברק יודיע על הכוונה להכניס את השוטרים הפלסטינים לראש הממשלה הפלסטיני, סלאם פיאד, בפגישתם מחר. ישראל גם תסייע לרשות הפלסטינית לקיים ועידת עסקים כלכלית בינלאומית בשטחי הרשות בחודש מאי.

 

השוטרים הפלסטינים ייכנסו לפי המודל שנוסה בזמנו בשכם שבו הותרה כניסתם של 500 שוטרים פלסטינים. השליטה הביטחונית בג'נין תישאר בידי צה"ל. השוטרים הפלסטינים יורשו לעסוק ביישום שלטון החוק ואכיפת הסדר בלבד.

 

השוטרים הפלסטינים מתאמנים בשלב זה בירדן כחלק מתוכנית אמריקנית שתסייע לרשות בטיפול בבעיות אכיפת החוק והסדר בגדה המערבית.

 

הפגישה בין שר הביטחון ברק לפיאד תתקיים על רקע ביקורה הצפוי ביום שבת של מזכירת המדינה האמריקנית קונדוליזה רייס באזור. מזכירת המדינה מתחה ביקורת על כך שישראל אינה מבצעת את המחוות הנדרשות על פי מפת הדרכים. ישראל צפויה בעתיד לבצע מספר הקלות כמו הסרת מחסום אחד וחסימות עפר ופתיחת מסלול לאח"מים עבור סוחרים פלסטינים.

 

ברק שהגיע לבקו"ם ביחד עם הרמטכ"ל גבי אשכנזי כדי לקבל את המתגייסים לחיל השריון אמר כי הקלות נוספות ייעשו לאחר שיישמעו המלצות הצבא. "אנחנו פועלים עם סלאם פיאד גם במישורים נוספים במסגרת פרויקטים כלכליים, כמו אזור התעשייה בטרקומיה שאמור לספק אלפי מקומות עבודה. כמו כן הקמת אזור התעשייה סמוך לג'נין במימון גרמני".

 

שר הביטחון ציין גם כי נמשכת הכוננות לאפשרות של פיגוע נקם מצד החיזבאללה, בעקבות חיסולו של בכיר הארגון עימאד מורנייה. "בדברים האלה תמיד צריכים להיות ערוכים ואנחנו נוקטים באמצעי זהירות וכוננות מתאימים", אמר ברק. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהוד ברק
צילום: דניאל בר און/ג'יני 5
מומלצים