שתף קטע נבחר

קריאות לחקור הרב של צפת שקרא לנקום בערבים

הרב שמואל אליהו מצפת כתב בעלון "ארץ ישראל שלנו" לנקום את הפיגוע בישיבה. "אני לא מדבר על אנשים פרטיים, אני מדבר על המדינה, היא צריכה להכאיב להם עד שיצעקו די, שישתטחו על הרצפה ויצעקו הצילו". בציבור הערבי קוראים לחקור את הרב, שבעבר הואשם בגין התבטאויות גזעניות כנגד ערבים

הרב אליהו שוב מכה גלים. בציבור הערבי קראו היום (ד') לחקור את רבה הראשי של צפת, הרב שמואל אליהו, לאחר שקרא בעלון "ארץ ישראל שלנו" לנקום בערבים בעקבות הטבח ב'מרכז הרב'.

 

בעלון כתב הרב כי במדינת ישראל שכחו מה הוא כוח ההרתעה, "צריך לקרוא לילד בשמו, נקמה נקמה, נקמה, אסור לשכוח צריך לעשות נקמה איומה על הפיגוע בישיבת 'מרכז הרב', אני לא מדבר על אנשים פרטיים אני מדבר על המדינה, היא צריכה להכאיב להם עד שיצעקו די, שישתטחו על הרצפה ויצעקו הצילו".

 

בעלון כתב הרב הראשי של צפת: "אני כבר רואה את כל יפי הנפש מצקצקים בלשונם, ומתחילים עם הסיסמאות שלהם, ברברי, לא מוסרי, רב מסית, ושאר המילים הגסות השגורות תדיר על לשונם, אל תתחשבו בהם - לפי דרכם לא תהיה פה מדינה בעוד שלושים שנה".

 

בתוך כך ביקש הרב אליהו להזכיר לקוראי העלון כי על פי הגמרא נקמה אינה מילה גסה. "כשהמדינה עושה נקמה זה מעולה". הרב אמר בעבר שאין להשכיר או למכור דירות לערבים. על אמירה זו, בעקבות פניית מוסאוא ליועץ המשפטי לממשלה, החליטה הפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום לבית משפט השלום בנצרת, בגין התבטאויות גזעניות כנגד ערבים.

 

מוסאוא: זו לא הפעם הראשונה

במרכז מוסאוא לזכויות האזרחים הערבים בישראל הזדעזעו לקרוא את דברי הרב, אך לא הופתעו. הם קראו לחקור את הרב. "זו אינה הפעם הראשונה שהרב מצפת מסית נגד ערבים", אמרו במרכז לזכויות האזרחים הערבים. הם הפנו אצבע מאשימה למזוז, שהסכים בעבר לקבל את עמדת הצדדים וביטל את כתב האישום נגד הרב, לאחר שהתחייב לא להתבטא בגזענות בעתיד.

 

"היועץ המשפטי לממשלה צריך לתת את הדין על כך שרב בישראל אינו נאמן להוראות החוק כנגד התבטאויות גזעניות, אינו מכבדן ומפר אותן שוב ושוב, זאת על אף התחייבויותיו",אמר מנכ"ל מרכז מוסאוא, ג'עפר פרח. "היועץ המשפטי לממשלה מפעיל את החוקים נגד גזענות והסתה באופן סלקטיבי, כאשר מוגשת אליו תלונה על אירועי הסתה גזעניים הוא הוא מגונן על חופש הביטוי של מסיתים יהודים ולעומת זאת ממהר להגיש כתב אישום נגד השייח ריאד סאלח. קריאות לענות ולנקום בערבים הם הסתה לגזענות ואלימות, הייתי מצפה שהמערכת המשפטית תפעל לגדוע מן השורש, את התופעות האלו שמובילות לאלימות".

 

בהכנת הידיעה השתתפה נטע סלע
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
הרב אליהו. "נקמה, נקמה"
צילום: אביהו שפירא
פרח. אישומים סלקטיביים
מומלצים