שתף קטע נבחר

מת מפצעיו החייל שנפצע אתמול מפליטת כדור

בבית החולים רמב"ם מת הערב חייל השיריון, רב"ט יניב פוזואריק, בן 19.5 מחולון, שנפצע מפליטת כדור של חברו בגבול הצפון. משפחתו של החייל ביקשה לתרום את איבריו

הקרב האחרון הסתיים. בבית החולים רמב"ם בחיפה מת מפצעיו הערב (יום ד') רב"ט יניב פוזואריק, בן 19.5 מחולון, חייל צה"ל שנפצע אתמול אנושות מפליטת כדור מנשק של חברו ליחידה בצפון הארץ. משפחתו של החייל החליטה לתרום את איבריו. 

 

התאונה התרחשה כאשר אחד החיילים במוצב ליבנה שבגבול הצפון ביקש ככל הנראה לנקות את נשקו האישי.

פוזואריק, שעמד סמוך לו נפצע אנושות. הוא קיבל טיפול ראשוני בשטח והועבר במסוק של מד"א לבית-החולים.

  

פוזואריק הפצוע הובא אתמול סמוך לשעה 11:00 לבית החולים ולאחר שמצבו יוצב ביחידת הטראומה הוא הועבר לחדר הניתוח, שם עמלו הרופאים שעה ארוכה על תפירת כלי הדם שנפגעו בצווארו ובראשו.

 

לאחר הניתוח אושפז החייל במחלקה לטיפול נמרץ ובשעות הערב נותח פעם נוספת על ידי ד"ר חוזה כהן נוירורדיולוג בכיר, שטיפל בין היתר בראש הממשלה לשעבר אריאל שרון. המאמצים הרבים להציל את פוזואריק לא צלחו.

 

לאחר התקרית הקשה נפתחה חקירת מצ"ח ובנוסף מונה קצין בודק בדרגת אלוף-משנה. חיילים במקום, מגדוד 77 של השריון, ציינו כי לא היה מדובר במשחק בנשק, אלא באירוע טרגי שקרה ללא כל כוונה. במסגרת התחקיר, יבדוק צה"ל האם אכן לא חרג החייל מהפקודות ומדוע הסתיים האירוע בתוצאה כה קשה.  

 

גורם צבאי ציין לאחר התקרית כי מוקדם להסיק מסקנות, אך אמר כי אם יתגלה כי מדובר במשחק בנשק, הרי שמדובר באירוע חמור. לדבריו, צה"ל נוקט ביד קשה נגד חיילים ההופכים את כלי נשקם למשחק, ולאחרונה צומצם היקף האירועים בהם התגלה שחיילים שיחקו בנשק.

 

שעות אחדות לפני סיומה הטרגי של פרשה זו, נפצע קל מאוד חייל צה"ל מפליטת כדור בבסיס שדה-תימן שבדרום הארץ.

החייל פונה לבית החולים "סורוקה" בבאר-שבע, והמשטרה הצבאית פתחה בחקירה.

 

מבית-החולים סורוקה נמסר כי לפי טיב הפציעה, נראה כי הכדור נכנס לרגלו של החייל ויצא ממנה. החייל לא נזקק לניתוח כלשהו, הואיל ומיקום הפציעה אינו מצריך פעולה כירורגית מסיבית. החייל יאושפז למשך כמה ימים להמשך טיפול וביקורת.  


 

 

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מתי אלמליח
פינוי החייל, אתמול
צילום: מתי אלמליח
מומלצים