שתף קטע נבחר

צרפת: נפתח משפטו של "צייד הבתולות"

משפטו של מישל פורנירה, רוצח סדרתי שהודה שאנס ורצח שבע בתולות בעזרת רעייתו, נפתח בצרפת. לפי כתב האישום, במשך 16 שנים פיתתה אשתו נערות וצפתה בבעלה מבצע בהן את זממו, בתמורה להבטחתו לרצוח את בעלה לשעבר

משפט מהמזעזעים בתולדות צרפת נפתח היום (ה') בשרלוויל-מזיירה שבמזרח המדינה. במרכזו גבר שהודה ברצח סדרתי של שבע בתולות בסיוע רעייתו. מישל פורנירה (65), שזכה לכינוי "המפלצת מהארדנים", הואשם בבית המשפט בשרלוויל-מזיירה שבמזרח צרפת ברצח הנשים הצעירות בצרפת ובבלגיה במשך תקופה של 16 שנים.

 

אשתו, מוניק אוליביה (59), הופיעה לצדו על ספסל הנאשמים. היא נאשמת בכך שפיתתה את הקורבנות וצפתה בעת שאנס ורצח אותן. היא הואשמה בסעיף אחד של רצח וארבעה סעיפי שותפות לדבר עבירה. עם פתיחת המשפט הביע הנאשם דרישה שיתנהל בדלתיים סגורות. משלא נענתה, קם והציג פתק שבו נכתב "בלי דלתיים סגורות - פה סגור".

 

לפי התביעה, פורנירה לא הביע כל חרטה על הפשעים המיוחסים לו, ואף התרברב בפני צעירה שהצליחה להימלט ממכוניתם של בני הזוג כי הוא "טוב בהרבה ממארק דוטרו", הפדופיל והרוצח הסדרתי הבלגי הנודע. פורנירה כבר הודה בשבעה מקרי רצח אך אמר שלא יתנצל על פשעיו ואף הביע דרישות משונות, בהן דרישה שחברות מושבעים יוכיחו שהיו בתולות בעת נישואיהן.


שני הנאשמים מובלים לבית המשפט בשיירת משטרתית (צילום: AFP)

 

חוקרי משטרה צרפתים אמרו כי מאחורי הגאוותנות של פורנירה, שחקן שחמט ממושקף שאוהב לצוטט מהספרות הרוסית, מסתתר נאשם החושש שהמשפט יעסוק בעניינים שהיה מעדיף להסתיר, כגון בעיית השפיכה המוקדמת שלו. אם יורשע, פורנירה צפוי לעונש שלמאסר עולם. רעייתו עשויה לקבל עונש דומה אם יצליחו התובעים להוכיח שהשתתפה ברציחות.

 

בני הזוג נפגשו ב-1986, בעת שפורנירה ריצה עונש של שבע שנות מאסר בגין אונס. הם הכירו לאחר שפרסם מודעה בעמוד ההיכרויות במגזין קתולי. היא נענתה לקריאה וכשהשתחרר מהכלא כרתו הסכם מחריד: הוא ירצח את בעלה לשעבר והיא תעזור לו למצוא קורבנות. הוא, אגב, מעולם לא מילא את הצד שלו בהסכם.

 

תקיפתם הראשונה אירעה חודשיים בלבד אחרי שהשתחרר מהכלא ב-1987. לפי כתב האישום, השניים פגשו באמצע דרך באיזבל לאוויל (17) ושיכנעו אותה להיכנס למכוניתם. רק ב-2006 מצאו שוטרים את שרידי גופתה בתחתית באר. הצעירה מבין הקורבנות הייתה אליזבת ברישט (12), שנחטפה מהעיירה הבלגית נאמור ב-1989. גופתה נמצאה כעבור 14 שנים על קרקע השייכת לבני הזוג באזור הגבול הבלגי-צרפתי, נכס שהשניים רכשו בכסף ששדד פורנירה פעם מבנק.

 

מסע הרצח הסתיים ב-2003, לאחר שנערה בת 13 שניסו לחטוף נמלטה ממכוניתם של בני הזוג ובעזרת מספר הרישוי שמסרה למשטרה. בלשי המשטרה עצרו את בני הזוג, אך הבינו ששמו את ידם על רוצח סדרתי רק כעבור חודשים, כשהגברת אוליביה החלה לספר כיצד "צדה בתולות" עבור בעלה.


פורסם לראשונה 27/03/2008 11:29

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פורנירה כפי שצויר בבית המשפט
צילום: רויטרס
אשתו, מוניק אוליביה
צילום: רויטרס
מומלצים