שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בחושך עם כנסיית השכל

  מול קהל של עשרות אלפים הופיעה הלהקה, מחוזקת בארבעים נגנים, בכיכר רבין בתל אביב המוחשכת. את התאורה והאנרגיה למופע סיפקו קבוצת מדוושים ומערכת סולארית

  בדיוק בשמונה בערב כבו האורות בבניין עיריית תל אביב. כמה דקות לפני תחילת האירוע בכיכר רבין, עלה על הבמה ראש העיר רון חולדאי וספר לאחור את השניות יחד עם הקהל עד לרגע המיוחל. כשהגיעה השעה עלתה על הבמה להקת כנסיית השכל יחד עם עוד ארבעים נגנים, והפכה את הכיכר למסיבה אחת גדולה.

   


  לפני הכיבוי

   

  על פי הערכות המשטרה, בתחילת המופע נמצאו בכיכר כ-25 אלף איש. מימין לבימת הלהקה הוקמה במה עבור המדוושים, קבוצה של כשלושים צעירים המדוושים בכל הכוח וכך יוצרים את האנרגיה כדי להפעיל את כלי הנגינה החשמליים של הלהקה ואת מערכת הסאונד. מלבד המדוושים, המופע של הכנסייה הוגבר והואר כולו על ידי אנרגיה מתחדשת, המופקת מביו-דיזל, וממערכת סולארית.

   


  בזמן הכיבוי

   

  על הבמה אמר זמר הלהקה, יורם חזן: "זה לא ייאמן שאנחנו עושים מופע בסדר גודל כזה וגם שומרים על הסביבה. אנחנו לא עושים רע. אני מציע שמעכשיו נעשה זאת בכל פעם".

   


  אחרי הכיבוי

   

  פרויקט "שעת כדור הארץ" נוצר בכדי לעורר את המודעות להתחממות הגלובלית. מטרת המארגנים היא להעביר מסר בדבר הצורך בנקיטת פעולות מיידיות לעצירת התחממות כדור הארץ. עוד 20 ערים ברחבי העולם יקחו חלק בפרויקט במהלך השנה הקרובה.

   


   


   


   


   

  (צילומים: ענת מוסברג)

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המדוושים עובדים במרץ
  צילום: ענת מוסברג
  לאתר ההטבות
  מומלצים