שתף קטע נבחר

המדובב של זדורוב: הוא סיפר לי שחתך אותה

החשוד ברצח הנערה תאיר ראדה שהה באותו תא מעצר עם ארתור המדובב, שהעיד היום כשהוא מוסווה. לשאלות התביעה הוא השיב באופן משכנע, אך ההגנה הצליחה לערער את אמינות ההודאה

"הוא אמר לי 'לך לכיוון השירותים', הרים את היד והראה לי שחתך אותה ככה, כדי שהדם לא ייזל לו על הבגדים" - כך, כשהוא לבוש בבגדי הסוואה מחשש לזיהויו, העיד היום (ה') המדובב ארתור, שחלק תא מעצר עם רומן זדורוב, את הדרך בה שיחזר בפניו הנאשם ברצח הנערה תאיר ראדה את המעשה. עם זאת, בחקירה מטעם ההגנה הוצגה עדותו באור בעייתי.

 

משפט הרצח המזעזע


המדובב המסווה ארתור, היום בדיון בנצרת (צילום: חגי אהרון)

 

בעדותו הראשונית בבית המשפט המחוזי בנצרת, כשהשיב לשאלות הפרקליטות - עורכות הדין מירית שטרן ושילה ענבר - נשמע המדובב משכנע במיוחד. הוא אמר גם כי זדורוב סיפר לו על כך שהתלמידים בבית הספר "נופי גולן" בקצרין, בו אירע הרצח, נהגו להתעלל בו.

 "ישבתי לידו במיטה, הוא שכב ואמר לי 'כל הקטע הזה בבית הספר, הם עיצבנו אותי חזק", סיפר, "הוא היה מפריע להם עם מכונות, והיו מכבים לו את החשמל. הוא הרגיש את המבטים לעברו, כל זה התאסף אצלו והוא היה על סף שבירה".

 

בשלב זה, שישה ימים לאחר שחלקו יחד את אותו התא, טוען ארתור כי זדורוב נשבר והודה בפניו כי ביצע את הרצח: "כשהוא דיבר אמרתי לו 'יותר טוב אני אקום ואתה תראה לי. הוא אמר 'קום, לך לכיוון השירותים' ואז הציג את הצורה בה עשה זאת".

 

בחקירה הנגדית, ביקש סניגורו של זדורוב, עו"ד דוד שפיגל, להראות איך המדובב, שנהנה לשם כך מגמול כספי, הפעיל על זדורוב לחץ מחשש שלא יצליח להשיג את ההודאה המצופה. "אני לא הרגתי את הילדה, לא הרגתי אותה. אם הייתי יודע לפחות איך זה קרה הייתי אומר לך", אמר רומן למדובב בהזדמנות אחרת לפי התמלול, וארתור ענה: "אם תספר איך הכול קרה יורידו לך מהתקופה". בתשובה לטענה של עורך הדין, השיב המדובב: "לא זוכר אם אמרתי דבר כזה".

 

המדובב הודה: "כן, העלתי השערות"

בתמליל אחר מבקש רומן מארתור שיסייע לו למצוא את הרוצח האמיתי: "יכול להיות שדרך החבר'ה שלך בעולם הפשע יהיה אפשר למצוא את הנבלה הזו יותר מהר... מי שהרג את הילדה". שפיגל שאל אם הוא זוכר את הדברים, וארתור, שבעדות הקודמת זכר כל פרט - שוב השיב בשלילה.  

 

עורך הדין של זדורוב המשיך בשלו והציג עוד קטעים המלמדים על הלחץ שהפעיל ארתור, בהם הציג עצמו כבכיר בעולם הפשע שרבים מגיעים להתייעץ עימו, על מנת להטיל אימה. המדובב התייחס לכך ואמר מעל דוכן העדים: "אני יכול להגיד הרבה דברים, אני יכול גם להגיד שאני אלוהים בתוך התא".

 

שפיגל הקשה והקריא תמליל בו נשמע ארתור אומר: "אתה יש לך אמזיה (הטעות במקור - ש.ר.א) ובעיות זיכרון. אתה היית עצבני, הייתה לך התמוטטות עצבים ואז זה קרה".

 שפיגל שאל: "מי העלה לראשונה את הרעיון של רצח על רקע בעיות זיכרון?", וארתור הסביר באופן שנשמע בעייתי: "אני דיברתי על אפקט של עצבים ורומן דיבר על אפקט של שיכחה, וכן, זה השערות". 

 

בתום הדיון אמר שמואל, אביה של תאיר ז"ל: "המדובב אמור למשוך אותו כמו מגנט במילים ולהביא אותו לנקודה בה הוא מודה, וזה לא פשוט. מההתחלה אני אומר חד וחלק - זדורוב הוא הרוצח. הוא לקח עולם שלם וגם את העולמות שלנו. אני מקווה שהוא יימק בכלא". האם אילנה, שעדיין אינה משוכנעת כי זדורוב רצח את בתה, אמרה: "אני עדיין מבולבלת. אני מחכה לסוף ואני לא נמהרת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רומן זדורוב, היום בבית המשפט
צילום: חגי אהרון
מומלצים