שתף קטע נבחר

פרשת האם המתעללת: הבן חשוד בגילוי עריות

התפתחות נוספת בפרשה המזעזעת: אחרי מעצרו אמש של אבי המשפחה, בחשד כי ידע על מעשי האם החשודה בהתעללות ב-12 הילדים, נעצר היום גם בנה בן ה-28, בחשד שבעל את אחותו הצעירה. מעצר האב הוארך ביממה, שלאחריה ייצא למעצר בית, הרחק ממשפחתו

המשטרה עצרה אחרי הצהריים (יום ה') צעיר בן 28 בחשד שבעל את אחותו הקטינה. הצעיר נעצר במסגרת חקירה המתנהלת בתחנת בית שמש, בחשד שאמו התעללה בילדיה והתעלמה מגילוי עריות בין האחים. זאת לאחר שאמש נעצר גם האב, בחשד שיחד על מעללי האם - ושתק. בית משפט השלום בירושלים האריך ביממה את מעצרו האב, ומחר הוא יישלח למעצר בית למשך שבעה ימים.

 

עבירות מין - רק ביממה האחרונה:

 

הפרשה התפוצצה כאשר המשטרה עצרה שלשום את האם ל-12 ילדים בחשד שהתעללה בהם וכן שלא דיווחה על גילוי עריות במשפחתה.  

חלק מהילדים בוגרים, בהם הצעיר שנעצר היום. בית-משפט השלום בבירה האריך שלשום את מעצרה בשישה ימים. 

 

במהלך הדיון בעניינו של האב טענה נציגת המשטרה כי מחומר החקירה עולה שהאב עצמו היה מעורב בתקיפת ילדיו כדרך חינוך. הוא עשה זאת לא באותה רמה שבה נקטה האם, אך גם האמין בשיטה של "חוסך שבטו שונא בנו". לדברי החוקרת, האב ידע כי האם נוקטת בשיטת חינוך קשה ואלימה מאוד - ונמנע מלהגיש עזרה לילדיו. האב, שסירב לחשוף את פניו בדיון, טען כי חשדות המשטרה אינם נכונים וכי רק הכה את הילדים על ידיהם, כחלק מחינוכם.

 

מהחקירה עלה עוד כי הילדים תיארו שהאב כלל לא סייע להם כאשר האם השאירה אותם נעולים מחוץ לבית. תחילה היה פותח להם את הדלת, אך כעבור זמן נמנע מכך והם נאלצו לישון במחסן, ללא שמיכות.

 

עוד חשוד האב בכך שלא מנע את האלימות מצד האם ולא דיווח עליה לרשויות הרווחה. המשטרה חושדת בנוסף כי לאב נודע מאשתו כי יש מגעים מיניים בין האחים במשפחה, אך בחקירתו טען כי לא ידע על כך דבר. הילדים סיפרו בחקירתם כי האב נהג להכות אותם בחגורה. מנגד, טען האב כי מדובר היה ב"מכה קטנה על היד", לכל היותר.

 

במהלך הדיון בהארכת מעצרו מלמל האב "זה לא נכון, זה לא נכון". המשטרה ביקשה להשאירו במעצר למשך ארבעה ימים, אך בית המשפט קבע כי הוא ישהה במעצר יממה אחת - ולאחר מכן ייצא למעצר בית של שבעה ימים - מחוץ לבית המשפחה. על האב נאסר ליצור כל קשר עם ילדיו.

 

הזוועה נחשפה כשאחד הילדים התלונן

החקירה החלה לפני כחודש וחצי, כאשר אחד מילדיה התקשר למשטרת בית-שמש והתלונן על מצוקה שבה הוא שרוי, וברקע נשמעו קולות של שבירת כלים. חוקרי המשטרה ואנשי מחלקת הרווחה ברשות המקומית הגיעו לבית המשפחה, שהייתה מוכרת עוד קודם לשירותי הרווחה. הנער שהתלונן הוצא מהבית.

  

זמן מה לאחר מכן סיפר אח אחר במשטרה על התעללויות וגילוי עריות בין כמה מילדי המשפחה. על-פי החשד, האם מכה זה שנתיים את הילדים בחפצים קהים,

ובהם מערוך וכבלי חשמל. כמו כן היא חשודה שמנעה מהם טיפול רפואי.

 

אחד הילדים שהגיע מאוחר הביתה נאלץ לישון מחוץ לבית. האם טענה כי זו שיטת החינוך שלה. שירותי הרווחה העבירו את ילדי המשפחה למקומות שונים.

 

אתמול כאמור עצרה המשטרה את אב המשפחה בנמל התעופה בן-גוריון, לאחר ששהה בחו"ל כאשר התפוצצה הפרשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האם החשודה בבית המשפט
צילום: גיא אסיאג
הארכת מעצרו של האב
צילום: גיל יוחנן
מומלצים