שתף קטע נבחר

השרה אברהם-בלילא נחקרה בפרשת אגרקסקו

הפרקליטות העבירה לאחרונה את תיק החקירה לידי המשטרה לשם השלמתו. שוטרים חקרו את השרה רוחמה אברהם-בלילא, משום שביחד עם ח"כ אפללו הפרה לכאורה את הנחיות ועדת האתיקה, כשטסה לארה"ב על חשבון חברת "אגרקסקו"

השרה רוחמה אברהם-בלילא נחקרה אחר הצהריים (יום ה') תחת אזהרה במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה. השרה נחקרת במסגרת פרשת "אגרקסקו" במסגרת חקירה הבודקת אם היא וחבר הכנסת אלי אפללו טסו לחו"ל בשנת 2004 במימון חברת אגרקסקו.

 

הפרשה נחשפה בשנת 2005 לאחר שאברהם ואפללו (קדימה) הפרו לכאורה הנחיה של ועדת האתיקה של הכנסת וטסו בחודשים אוגוסט-ספטמבר

2004 בטיסה של חברת "אגרקסקו" לארצות הברית, על חשבון החברה. העניין התגלה במהלך בדיקה שערך מבקר המדינה להתנהלותה של אגרקסקו. שני הח"כים כיהנו כחברים בוועדת הכספים באותה תקופה, בעמדה שהיתה יכולה כביכול להשפיע על עסקי החברה.

 

לאחר פירסום הפרשה הורה היועץ המשפטי לממשלה למשטרה לחקור את העניין, בחשד לקבלת טובות הנאה אסורות מצד חברי הכנסת. הפרשה נחקרה ביחידה הארצית לחקירות הונאה, ובמרס 2007 החליטה המשטרה להחזיר את התיק לפרקליטות ירושלים. זאת, כדי שהפרקליטות תכריע אם יש די ראיות להגשת כתב אישום בפרשה. לאחרונה הוחזר התיק למשטרה לשם השלמתו.

  

כאשר התפרסמו פרטי הנסיעה אמרה אברהם-בלילא כי "לא היה מדובר במסע תענוגות. נהפוך הוא, זה היה סיוט, זה היה מטוס מטען שבו טסנו יותר מ-30 שעות. אני לא זוכרת פנייה של ועדת האתיקה שאסרה עלי לנסוע".

 

אפללו, שאף האריך את שהותו בחו"ל ולכאורה לא שילם על כך, סיפר בעבר ל-ynet על ה"סבל" בנסיעה: "טסנו במטוס מטען. ממש נסיעת סיוט. להיות 30 שעות במטוס זה לא תענוג גדול. כאשר נגמר הסיור, ורצינו לחזור הביתה התברר שיש בעיה עם הטיסה חזרה. התוספת עלתה 1,700 והם הציעו לי לחכות לטיסת מטען כי כך זה לא יעלה כסף. סיכמנו שהם יעבירו אלי את התשלום על השהייה בבית המלון. אחרי חזרתי לארץ, אושפזתי בבית החולים אחרי שעברתי שבץ. כל העניין פרח מזכרוני ואני אומר זאת בכנות וביושר".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אברהם בלילא. חקירה נוספת
צילום: גיל יוחנן
צילום: אלכס קולומויסקי
אפללו. סבל בנסיעה
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים