שתף קטע נבחר

סמי עופר תרם 45 מיליון דולר למוזיאון הימי בגריניץ'

התרומה, למימון הרחבת המוזיאון הימי הלאומי בגרינוויץ', נחשבת לתרומה הגדולה ביותר בהיקפה לה זוכה מוסד תרבות בריטי מתורם יחיד, והבריטים יוצאים מגדרם. בתמורה ייבנה אגף על שמו של סמי עופר בחלק הדרום מערבי של הבניין הנוכחי, שיארח תערוכות בינלאומיות גדולות

איש העסקים הישראלי, סמי עופר, תרם אתמול (ד') 45 מיליון דולר (20 מיליון ליש"ט) למימון הרחבת המוזיאון הימי הלאומי בגרינוויץ', שבבריטניה.

 

התרומה נחשבת לתרומה הגדולה ביותר בהיקפה לה זוכה מוסד תרבות בריטי מתורם יחיד, והבריטים יוצאים מגדרם.

 

כספי התרומה של עופר יסייעו לממן את החלק הארי של פרויקט פיתוח בהיקף של 35 מיליון ליש"ט, הכולל בניית אגף חדש, שייפתח לקראת חגיגות ה-75 של המוזיאון ולקראת המשחקים האולימפיים בלונדון ב-2012.

 

בטקס אתמול השתתף ראש ממשלת בריטניה, גורדון בראון, שהביע בפני עופר את הערכתו. בראון אמר: "ההיסטוריה הימית של בריטניה היא עניין לאומי. תרומתו הנדיבה של מר עופר תבטיח, שהדור הנוכחי והדורות הבאים יבינו טוב יותר את התפקיד המכריע, שמילא הים בהיסטוריה שלנו, ובחייהם של אלה שהיו תלויים בו".

 

"ברצוני לברך על ההזדמנות לקדם את הקשר עם העבר הימי שלנו, ההווה והעתיד, שהתאפשרה רק בזכות תרומה ייחודית זו לאומה הבריטית".

 

תוכניות הפיתוח של המוזיאון יתמקדו בבניית אגף על שמו של סמי עופר בחלק הדרום מערבי של הבניין הנוכחי, שיארח תערוכות בינלאומיות גדולות.

 

האיש ששידך בין עופר למוזיאון היה חברו לעסקים, הלורד שטרלינג, שעמד בעבר בראשות חברת הספנות הבריטית P&O, ומשמש עתה כיו"ר ועד הנאמנים של המוזיאון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים