שתף קטע נבחר

נס בקיבוץ: בית הילדים נפגע, הפעוטות ניצלו

שלוש רקטות קסאם נורו לעבר יישובי מערב הנגב, שתיים נפלו בשטח פתוח באזור שדרות ואחרת סמוך לבית הילדים בקיבוץ במועצה האזורית שער הנגב. שמשות המבנה נופצו, תמונות נפלו מהקיר והבהלה היתה רבה. "מיהרנו להכניס את הילדים למרחב המוגן ואז שמענו פיצוץ חזק", סיפרה אחות הגן ל-ynet

שלוש רקטות קסאם נורו בצהריים (יום ו') מצפון רצועת עזה לעבר מערב הנגב, אחת הרקטות נפלה ליד גן ילדים בקיבוץ במועצה האזורית שער הנגב וגרמה לבהלה רבה ולנזק. הרקטות נורו כמה שעות לאחר שחיילי צה"ל הרגו חמוש חמאס בדרום רצועת עזה.


אבא אוסף את בנו מגן הילדים בקיבוץ ניר עם (צילום: זאב טרכטמן)

 

ירי הרקטות החל סמוך ל-11:30. שתי רקטות נפלו באזור שדרות ולא גרמו לנפגעים או לנזק, אך הרקטה השלישית נפלה בתוך קיבוץ במועצה האזורית שער הנגב, בין שני בתי הילדים בקיבוץ וגרמה נזק לבית שבו שוהים דרך קבע ילדים בגיל שנה וחצי עד שנתיים. אורנה שוורץ, אחות בית הילדים סיפרה ל-ynet: "הילדים שהו בחצר בעת שנשמעה אזעקת 'צבע אדום'. מיהרנו להכניס אותם למרחב המוגן ואז שמענו פיצוץ חזק".

 

שוורץ תיארה את הנזק שנגרם לבית הילדים: "השמשות והחלונות נופצו, תמונות נפלו מהקירות והיתה בהלה גדולה. יש לנו מיגון כאן בגגות, אבל הוא לא מיגון מלא". לדברי שוורץ, רק בנס איש לא נפגע. "מזל גדול שהילדים לא נפגעו, אבל הם מאוד מבוהלים. דיברתי עם ילדה בת שנתיים וחצי, שאלתי אותה לשלומה והיא השיבה: 'היה בום גדול ואני רוצה את אמא'. זאת המציאות שהילדים שלנו נאלצים להתמודד אתה".


איתור רקטת הקסאם (צילום: זאב טרכטמן)

 

אחד מחברי הקיבוץ סיפר ל-ynet: "לאחר שנשמעה אזעקת צבע אדום, הגננות הספיקו להכניס את הילדים למרחב המוגן. במקום פרצה בהלה רבה ונגרם נזק קל למבנה בחוץ, אך איש לא נפגע. הורים מבוהלים הגיעו לגן כדי לראות את ילדיהם".

 

הירי - שעות לאחר פעולת צה"ל בעזה

פלוגות סלאח א-דין, הזרוע הצבאית של ועדות התנגדות עממית, קיבלו אחריות לירי. במקביל לירי הרקטות, ירו פעילי הטרור פצצת מרגמה ונפלה סמוך לגדר המערכת. לא דווח על נפגעים.

 

לפנות בוקר פעל כוח של צה"ל בדרום רצועת עזה. בחילופי אש עם חמושים נהרג פעיל חמאס ואחר נפצע. בצה"ל אישרו שכוח צבאי מ"אגוז" נכנס לשטחי הרצועה באזור כיסופים, ניהל חילופי אש עם החמושים - וזיהה פגיעות.

 

למרות שהאש מרצועת עזה פחתה מאז מבצע "חורף חם", הפלסטינים עדיין יורים רקטות קסאם ופצצות מרגמה - כמעט מדי יום. שלשום נורו 17 רקטות - מספר גדול יחסית להיקפי הירי בתקופה האחרונה.

 

שלשום נורו שש רקטות קסאם מצפון רצועת עזה, שתיים מהן פגעו בשדרות. שני בני אדם נפצעו קל ותשעה לקו בחרדה. פלוגות אל-קודס, הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי ופלוגות צלאח א-דין, הזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות העממיות, קיבלו אחריות לירי הרקטות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גן הילדים בקיבוץ ניר עם, הבוקר
צילום: זאב טרכטמן
מחפשים מחסה
צילום: זאב טרכטמן
מומלצים