שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אינדונזיה אסרה על פורנו - ואתר ממשלה נפרץ במחאה
  הפרלמנט האינדונזי העביר חוק שאוסר על העברת תכנים פורנוגרפיים באינטרנט, הכולל עונש מאסר או קנס. בתגובה, פורצים השחיתו את אתר רשות המידע של אינדונזיה
  פורצים השחיתו את האתר של רשות המידע האינדונזית, כמחאה על החלטת הממשלה להגביל את הגישה לתכנים פורנוגרפיים באינטרנט.

   

  במדינה שבדרום מזרח אסיה, בה חי רוב מוסלמי, מתנהל ויכוח ישן בשאלת הלגיטימיות של הפורנוגרפיה המקוונת. אך הפרלמנט האינדונזי העביר ביום חמישי חוק לפיו העברת תכנים פורנוגרפיים באמצעות הרשת אסורה, וכן גם תכנים אלימים או דיבה.

   

  הפורצים שחדרו לאתר ביום ה' רמזו כי המטרה האמיתית של החוק היא לא רק חסימת תכנים מיניים, אלא גם הטלת צנזורה במסווה מוסרי. בין היתר הם שתלו באתר של רשות המידע את הטקסט "הוכיחו לנו שהחוק הזה לא נברא כדי להסתיר את הטיפשות של הממשלה".

   

  לצד הטקסט הושתלה באתר גם תמונה של מומחה אבטחה אינדונזי בעל שם, שייעץ לפרלמנט טרם חקיקת החוק, בחזה חשוף. תוך זמן קצר, צילומי מסך של האתר הפרוץ פורסמו בפורומים שונים ברשת. ההודעה הוסרה והאתר הוחזר לקדמותו, אישר גטוט ברוטו, בכיר ברשות.

   

  רשות המידע טוענת כי החוק מספק מענה לדאגות הולכות וגוברות מצד הציבור האינדונזי לגבי ההשפעה השלילית של אתרים פורנוגרפיים ואלימים, שמחמירה ככל שיותר אזרחים אינדונזים מתחברים לאינטרנט. לפי החוק החדש, כי מי שיימצא אשם בהעברת תוכן פורנוגרפי, מידע חדשותי שקרי, מסרים גזעניים או הטפה אנטי-דתית ברשת, עשוי להישפט לעד שש שנות מאסר או לשלם קנס של מיליארד רופי (כ-109,000 דולר).

   

  טיוטה של הצעת חוק נוספת שעומדת על הפרק תאסור על אנשים להתנשק בציבור, תאסור יצירות אומנות בעלות מאפיינים מיניים ועוד. רבים חוששים כי החוקים החדשים יגבילו את החופש של תושבי אינדונזיה, שנחשבה בעבר לסובלנית יחסית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אינדונזיה אסרה על פורנו - ואתר ממשלה נפרץ במחאה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  העונש על פורנו: קנס או שש שנות מאסר
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  מומלצים