שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סקירת תוכנה: תוכנת האבטחה SafeSpace

  SafeSpace יוצרת "ארגז חול" מוגן בתוך המחשב שלך, כך שמזיקים למיניהם, וירוסים ורוגלות, יישארו בתוכו בלי להטריד

  חבילות ההגנה הישנות ניסו לטפל בווירוסים ובתוכנות מזיקות אחרות רק לאחר שאלה כבר נטפלו למחשב שלכם וניסו לחולל בו שמות. תוכנות האבטחה החדשות מציעות שיטה אחרת: הן יוצרות במחשב מעין "ארגז חול‭,"‬ סביבת עבודה וירטואלית, שבתוכה ניתן להפעיל תוכנות וקבצים ללא חשש. "ארגז החול" מנותק מקובצי המערכת, כך שתוכנה מזיקה לא תצליח להתנחל במחשב בניגוד לרצונכם.

   

  ForceField של Zone Alarm, שנסקרה כאן לאחרונה, עושה שימוש בשיטה דומה, ומציעה סביבת עבודה וירטואלית והגנה על הדפדפן. SafeSpace החינמית לוקחת את העניין צעד קדימה ומציעה "ארגז חול‭,"‬ שבתוכו ניתן להפעיל תוכנות נוספות.

   

  ברירת המחדל של SafeSpace כוללת הגנה על דפדפני האינטרנט ותוכנות המסרים המיידיים המותקנים במחשב. לרשימה הזו ניתן להוסיף תוכנות שייפתחו באופן אוטומטי בסביבה המוגנת, וגם להסיר את התוכנות שכבר נמצאות בה. כל ההגדרות הפיכות, ואפשר גם לבצע חריגות חד פעמיות: דרך תפריט התוכנה אפשר לפתוח את התוכנות המוגנות אוטומטית, גם ללא הגנה, ואפשר גם לבחור להפעיל תוכנות נוספות בסביבה המוגנת באופן חד-פעמי.

   

  SafeSpace מגינה על התוכנות ברקע והעבודה איתן נמשכת כרגיל. רק שכל תוכנה אשר מוגנת על-ידיה מוקפת בריבוע בצבע אדום (זו ברירת המחדל, אפשר להחליף את הצבע‭.(‬ גם קבצים שתורידו במהלך גלישה בסביבה המוגנת יסומנו באדום, וברירת המחדל תהיה להפעיל אותם בסביבה המוגנת.

   

  גם כאן ניתן לשנות בקלות את ההגדרה - לחיצה על הכפתור הימני בעכבר תאפשר לכם להריץ את הקובץ מחוץ ל"ארגז החול" או לבטל באופן קבוע את ההגנה.

   

  ניתן לקבוע גם שתיקיות מסוימות לא יהיו נגישות לתוכנות הפועלות בסביבה המוגנת, או שיהיו נגישות תחת מגבלות מסוימות - יוכלו רק לקרוא מידע, מבלי למחוק קבצים או לכתוב מידע חדש, או שהמידע שיוסיפו לא ימחק את הקבצים המקוריים.

   

  במחשב שלנו, לאחר הפעלה קצרה, SafeSpace כבר הציגה נתונים לפיהם חסמה גישה בלתי מורשית או מחיקה של עשרות קבצים וגם הפעלה של תוכנות שעוקבות אחר הקלדת נתונים ‭.(Key Loggers)‬

   

  MSN מסנג'ר לא תמיד הסתדר עם התוכנה. SafeSpace מגינה באופן אוטומטי על הספרייה בה נשמר ארכיון ההתכתבויות במסנג'ר, כך שאם לא שיניתם את ברירת המחדל של המסנג'ר, השיחות שתנהלו לא יתועדו. בנוסף, גם לאחר יציאה מהמסנג'ר הוא מופיע כפעיל בחלון המעקב של SafeSpace וייסגר רק אחרי סיכול ממוקד של התהליך מתוך התוכנה עצמה.

   

  למרות זאת, ההגנה של SafeSpace לא מעמיסה בדרך כלל על המחשב ולא מגוננת עליו יתר על המידה. הכלים נמצאים בידי המשתמש ואפשר לשנות אותם בקלות במידת הצורך.

   


   

  SafeSpace 

  רישיון: חופשי

  גודל הקובץ: 10.63 מ"ב

  לאתר הבית

   

  הורדה

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים