שתף קטע נבחר

הוותיקן: המוסלמים מתרבים, אך אנחנו עדיין הרוב

"לראשונה בהיסטוריה, המוסלמים עברו אותנו", אמר בכיר בכנסיה על רקע נתונים לפיהם יש יותר מוסלמים מנוצרים קתולים בעולם. עם זאת, הרגיע: אם סופרים את האורתודוקסים, האנגליקנים והפרוטסטנטים - אנחנו עדיין מובילים

הכנסיה הקתולית הודתה לראשונה בספרון רשמי שפירסם הוותיקן שברחבי העולם יש כיום יותר מוסלמים מאשר נוצרים קתולים, כך דיווח היום (א') העיתון האיטלקי "קוריירה דלה סרה". הסיבה העיקרית לכך, הסביר הוותיקן, בגלל שיעור הילודה הגבוה בקרב המוסלמים. עם זאת טוענים בכנסיה: סך כל הנוצרים בעולם עדיין עולים במספרם על המוסלמים.

 

ה"מאגר הנוצרי העולמי", מכון אמריקני המתמחה בחקר מגמות האמונה הדתית בעולם, העריך כבר בשנה שעברה שהמוסלמים עולים במספרם על הנוצרים הקתולים, אולם הוותיקן החליט שלא לסמוך על נתוניו ואישר אותם באופן עצמאי. כעת הודה: כ-1.322 מיליארד מוסלמים מהווים 19.2 אחוז מאוכלוסיית העולם, בעוד שישנם "רק" 1.130 מיליארד קתולים, 17.4 אחוזים מהאוכלוסיה בכלל.

 

האחראי על בדיקת הנושא בוותיקן, ויטוריו פורמנטי, הסביר ש"הקתולים בעולם גדלים במספרם משום שאוכלוסיית העולם גדלה. ניתן לומר שמבחינת היחס בין צמיחת האוכלוסיה לשיעור הקתולים אנו יציבים. אך לראשונה בהיסטוריה אנו כבר לא בראש - המוסלמים עברו אותנו". עם זאת, ציין פורמנטי, אם מתייחסים לסך כל הנוצרים מהזרמים השונים בעולם - קתולים, אורתודוקסים, אנגליקנים ופרוטסטנטים - "אז אנו מגיעים ל-33 אחוזים מאוכלוסיית העולם".

 

בתוך כך, הוותיקן הודיע היום שטרם החליט אם להזיז את קברו של האפיפיור הקודם יוחנן פאולוס השני ממרתף בזיליקת פטרוס הקדוש אל הכנסיה עצמה. דובר הוותיקן פדריקו לומברדי אמר כי "לא תתקבל כל החלטה בנשוא עד שיוכרע אם להכריז עליו כקדוש". יוחנן פאולוס הלך לעולמו ב-2 באפריל 2005, לאחר שעמד בראש הכנסיה הקתולית במשך כ-27 שנים. הבוקר דיווח העיתון האיטלקי "לה סטמפה" שמצבתו תועבר אל הבזליקה וגופתו תוצג לראווה, אך הוותיקן כאמור הכחיש זאת.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האפיפיור בנדיקטוס. סיבה לדאגה?
צילום" רויטרס
אחד פחות. מוסלמי שהתנצר
צילום: רויטרס
מומלצים