שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  עכשיו, במבצע

  מבצע יונתן (שחרור חטופי אוגנדה) היה אחד המבצעים הגרנדיוזים של סיירת מטכ"ל. על הצלחת המבצע דיווח בקול ישראל כתב צעיר, רוני דניאל, שאפשר להבין מאיפה הוא יונק את ההערצה שלו לצבא הגנה לישראל. האזינו לדיווח בעוד פנינה היסטורית של קול ישראל

   

   

  רבים מאזרחי ישראל שהתעוררו לבוקר 4 ביולי 1976 שמחו לשמוע את הידיעה על כך שבני הערובה הישראלים, שנחטפו בטיסת אייר פראנס מתל אביב לפריז, נמצאים בדרכם הביתה. המטוס נחטף ב-27 ביוני, וחוטפיו - שעלו על המטוס בעת חניית הביניים באתונה, דרשו מהטייס לנחות בנמל התעופה של אנטבה.

   

  אידי אמין, השליט הרודן באוגנדה, שיתף פעולה עם המחבלים וסייע להם. המחבלים דרשו לשחרר 46 מחבלים הכלואים בישראל, בגרמניה ובקניה. כעבור ימים אחדים שחררו את בני הערובה הזרים, ובנמל התעופה נותרו 104 בני ערובה ישראלים ו-12 אנשי צוות המטוס.

   

  בשעת לילה מאוחרת, במוצאי שבת, נחתו לפתע מטוסי הרקולס בנמל, ומתוכם יצאו חיילי סיירות מטכ"ל, צנחנים וגולני לחלץ את בני הערובה. בפעולה נהרג מפקד סיירת מטכ"ל, סגן אלוף יוני נתניהו, ועל שמו קרוי המבצע - מבצע יונתן.

   

  הקטע לקוח מתקליטור "קולה של המדינה", המצורף לספר "קול ישראל מירושלים - מדינה מאחורי מקרופון", שמוציאה רשות השידור לרגל חגיגות ה-60 למדינה. רוצים עוד? כנסו לכאן.

   

  היסטוריה ישראלית על ציר הזמן - כנסו לכאן

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גדי קבלו
  דניאל. דיווח על המבצע
  צילום: גדי קבלו
  לאתר ההטבות
  מומלצים