שתף קטע נבחר

סנגורו של האח שבעל: "הוא לא ידע מה אסור"

עורך הדין טען בדיון כי "הצעיר גדל בבית בעייתי ללא גבולות, עם מיניות פרוצה ובלי ידיעה מה מותר ומה אסור". השופטת, שהאריכה יום קודם לכן את מעצרה של אמו, הורתה לשחרר את האח בתנאים מגבילים, למרות שהמשטרה דרשה מעצר בית

בנה בן ה-28 של האם ל-12 מבית שמש החשודה בהתעללות בילדיה, שהודה בבעילת אחותו כשזו היתה בת שמונה, ישוחרר ממעצר. כך קבע היום (ב') שופטת בבית משפט השלום בירושלים. 

 

בית המשפט קיבל את בקשת הסנגור שלא לשלוח את האח למעצר בית. בהחלטתה כתבה השופטת בין היתר: "אני מסכימה עם דברי הסנגור כי הכיוון העיקרי בתיק צריך להיות טיפולי ואין צורך בתנאי שחרור מכבידים במיוחד".

 

האח, שאמו הצליפה בילדיה בחגורות, "כדי ללמד אגדה תנ"כית", הובא בפעם השנייה לדיון בבית המשפט. המשטרה ביקשה לשחרר את האח למעצר בית בתנאים מגבילים, אך עורך דינו יאיר נהוראי התנגד לכך. בין היתר טען הסנגור, שאמר: "נניח לרגע שכל הראיות שבידי המשטרה נכונות, בית המשפט יודע שמדובר בדיוק בסוג המקרים שאנחנו מדברים על שיקום... גם אם יוגש כתב אישום, הרי שהוא יהיה מרוכך.

 

עורך דין נהוראי הוסיף כי "יש הבנה שמדובר באירוע טרגי, בילד חרדי שגדל בבית בעייתי ללא גבולות, עם מיניות פרוצה ובלי ידיעה מה מותר ומה אסור. הייתי אומר שאנו מנסים להחיל על אדם כללים שאנחנו גדלנו עליהם, שכאילו לוקחים מישהו שבא מג'ונגל ומנסים לכפוף אותו לחוקים שלנו, נדמה לי שגם חבריי במשטרה הבינו את זה".

 

עוד אמר עורך הדין: "יש פה מצב שמכעיס ומקומם. הבחור לא רק שעבר את מה שעבר בכל חייו, חייו נפרשים בלי חשבון והוא יוצא עירום ועריה ולמעשה סביר שקיבל עונש חמור יותר מאשר יוגש בכתב האישום שכן בכתב האישום סביר שלא יבלה שעה אחת בבית מאסר".

 

נציג המשטרה, רס"מ נתנאל קסדי, ביקש לשחרר את האח למעצר בית של חמישה ימים. בסופו של דבר קבעה השופטת חגית מאק-קלמנוביץ', שהאריכה אתמול את מעצרה של אמו, כי החשוד ישוחרר בתנאים מגבילים. השופטת קבעה כי על הצעיר להתחייב לשתף פעולה ולהתייצב לחקירות ולמשפט במקרה הצורך. בנוסף היא הורתה לו להפקיד ערבות כספית ודרשה ממנו להימנע מליצור קשר עם אביו בחמשת הימים הקרובים. כמו כן, נאסר עליו ליצור קשר עם אמו, אחיו ואחיותיו ב-20 הימים הקרובים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוחרר ממעצר. האח מבית שמש
צילום: גיל יוחנן
מומלצים