שתף קטע נבחר

אושרה בניית 600 יחידות דיור בפסגת זאב

הדירות החדשות ייבנו כחלק מתוכנית של ראש עיריית ירושלים, אורי לופוליאנסקי, לבנות 40 אלף יחידות דיור לזוגות צעירים. הבנייה הזו מצטרפת לעוד מאות יחידות דיור שהוקמו מאז ועידת אנאפוליס מסביב לירושלים, ומעבר לקו הירוק, כפי שפורסם בדו"ח שלום עכשיו

הבנייה מעבר לקו הירוק נמשכת במלוא הקצב: הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בירושלים אישרה היום (ב') להקים 600 יחידות דיור בפסגת זאב, כחלק מתוכניתו של ראש העיר, אורי לופוליאנסקי, לבנות 40 אלף יחידות דיור עבור זוגות צעירים - בין השאר בשכונות הנמצאות מעבר לגבולות 67' אך נחשבות לחלק משטחה המוניציפאלי של העיר. 

 

לפוליאנסקי אמר כי הוא מאמין ש"בעקבות הצהרתו של ראש הממשלה לפיה הבנייה בשכונות ירושלים תימשך, לא תטיל הממשלה כל עיכוב על תוכנית זו".


גם שכונת הר חומה הולכת ונבנית (צילום: AP)

 

השטח המיועד להקמת השכונה החדשה יועד בתחילה לתעשייה ותעסוקה. בדיונים מוקדמים עם צוות מהנדס העיר, לשכת

התכנון ומינהל מקרקעי ישראל, סוכם על שינוי הייעוד למגורים, זאת בתנאי שהשכונה החדשה תהווה מנוף וחיזוק משמעותי לשכונת פסגת זאב על-ידי יצירת דיור איכותי בצפיפות נמוכה, לצד פיתוח פארק שכונתי נרחב.  

 

הדירות החדשות בפסגת זאב ייבנו בשוליים המזרחיים של כביש מספר 1. התוכנית הועברה להפקדה בוועדה המחוזית, עם המלצות הוועדה המקומית הכוללות שינויים בבינוי המוצע ובפיזורו, שיבטיחו הקמת שכונה איכותית. אחד התנאים שהציבה הוועדה המקומית כתנאי למתן היתר בנייה הוא מציאת פיתרון תחבורתי נאות. משרד התחבורה עורך בדיקת השפעה תחבורתית ועל פיה ייקבעו התנאים והשלבים בהפקדת התוכנית, אישורה ומתן היתר בנייה.   

 

המשא ומתן המדיני על הקפאות הבנייה בירושלים רבתי ובשכונות ירושלמיות הממוקמות בקצותיה של העיר אינו מרתיע איש בעיריית ירושלים. "ראש העיר ועיריית ירושלים ימשיכו לבנות בתוך שטחה המוניציפאלי של העיר במטרה למצוא פתרונות לדיור מוזל לכמה שיותר צעירים המבקשים להתגורר בה", אמרו בדוברות העירייה. "מבחינתנו אין שום הבדל בין השכונות".

 

מנכ"ל עמותת "עיר עמים", עמוס גיל, אמר כי "האינפלציה בתוכניות הבנייה הישראליות במזרח ירושלים מוכיחה כי ממשלת ישראל ויתרה על הסיכוי להגיע להסדר מדיני בעיר. במקום לבנות אמון בין הצדדים, מעדיפה הממשלה לבנות עוד ועוד".

 

בונים בניינים

הבנייה הזו מצטרפת לעוד מאות יחידות דיור שהוקמו מסביב לירושלים, ומעבר לקו הירוק, כפי שפורסם הבוקר בדו"ח שלום עכשיו. על-פי הדו"ח, מאז ועידת אנאפוליס פורסמו מכרזים לבניית 750 יחידות דיור במזרח ירושלים - עלייה של מאות אחוזים מהשנה שעברה, בה פורסמו מכרזים ל-46 יחידות דיור בלבד. בסך הכל מקדמת הממשלה בנייה של 3,648 יחידות דיור חדשות בשכונות בירושלים הנמצאות מעבר לקו הירוק, בהן: הר חומה, צור באחר, רמות, גבעת המטוס, גילה ונווה יעקב. 

 

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, הבטיח היום למנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, כי תופשר הבנייה בגושי ההתיישבות, בעקבות זעמם של החרדים על-כך שלא נבנות יחידות דיור חדשות בשכונות החרדיות בירושלים ובביתר עילית.

בעקבות התחייבותו של אולמרט, קרא ישי ליהדות התורה להצטרף לקואליציה: "כבר עכשיו מאשימים אותנו שעם 12 ח"כים אנחנו משיגים יותר ממפלגת העבודה. כשתיכנס יהדות התורה נהיה 18 ואז נשיג עוד יותר". 

 

במסיבת עיתונאים משותפת עם הנשיא הפלסטיני, אבו מאזן, אמרה בצהריים מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס, כי "יש לעצור את הבנייה בהתנחלויות, יש לבלום את הרחבתן, שאינה עולה בקנה אחד עם ההתחייבויות במפת הדרכים". היא הוסיפה כי התרשמה מאוד מהעבודה הרצינית בתהליך השלום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הבנייה בהר חומה
צילום: AFP
לופוליאנסקי. הממשלה לא תעכב
צילום: חיים צח
מומלצים