שתף קטע נבחר

ח"כ שלמה בניזרי הורשע בקבלת שוחד

חבר הכנסת והשר לשעבר מש"ס הורשע בקבלת שוחד מהקבלן משה סלע, שעסק בהבאת עובדים זרים, וגם בעבירות הפרת אמונים, קשירת קשר ושיבוש הליכי משפט. פרקליטיו מרוצים מזיכויו באישום קבלת 200 אלף ד', ואמרו שימשיכו במאבק להוכחת חפותו. ידידו הרב ראובן אלבז הורשע חלקית - בתיווך לשוחד וקשירת קשר

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע הבוקר (יום ג') את חבר הכנסת שלמה בניזרי בעבירות של קבלת שוחד מהקבלן משה סלע. עוד הורשע בניזרי בהפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש הליכי משפט, אך זוכה מחלק מהאישומים שיוחסו לו. ידידו הרב ראובן אלבז הורשע גם הוא חלקית, בתיווך לשוחד וקשירת קשר.

 

לקריאת הכרעת הדין המלאה

 

כתב האישום שהוגש לפני יותר משנתיים ייחס לשר לשעבר עבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע, שיבוש מהלכי משפט וניסיון להדיח עדים. פרשת הקשרים האסורים בין בניזרי לקבלן סלע נחשפה לראשונה בסדרת תחקירים של "ידיעות אחרונות".


ח"כ בניזרי, היום בדיון בירושלים (צילום: גיל יוחנן)

 

מכתב האישום עלה כי בתמורה למידע שהעביר לידידו, קבלן כוח האדם סלע, כשהיה שר העבודה והרווחה, זכה בניזרי לטובות הנאה רבות ומגוונות: סכומי כסף גדולים, רהיטים בשווי אלפי שקלים, מיזוג, שירותי ניקיון, שכר טרחת עו"ד, הליכון חשמלי, מצלמת וידאו - ואף הגדלת דירתו של בניזרי בעזרת רכישת דירת השכנים.

 

ח"כ בניזרי סירב לענות לשאלות עיתונאים בתום הדיון, אולם עורכי דינו הביעו סיפוק מכך שבכל מה שקשור לרכישת הדירה, זוכה בניזרי, כמו גם מקבלת 200 אלף דולר. עם זאת, הביעו מורת רוח מהרשעתו ואמרו כי הם מכבדים את החלטת בית המשפט. הפרקליטים אמרו שמרשם ינהג על פי החוק בכל מה שקשור להשלכות עקב הכרעת הדין. יש לציין כי על פי החוק, אפשר להשעות חבר כנסת רק מרגע שהורשע בעבירה פלילית שיש עמה משום קלון - דבר שייקבע רק בגזר הדין הסופי של בניזרי.

 

במהלך המשפט העיד סלע, שהפך לעד מדינה, כי נהג לממן לו ולבניזרי שורת בילויים משותפים. עוד טען כי מימן שיפוצים ועבודות שונות בביתו של בניזרי,

 ושהאחרון ניסה לשבש הליכי חקירה. פרקליטיו של בניזרי ציינו עם קבלת הכרעת הדין, כי בכוונתם להמשיך ולהיאבק למען הוכחת חפותו. לטענתם, "סלע שיקר לאורך כל עדותו והיה מוכן, תמורת מה שקיבל, להעיד גם כי בניזרי רצח את ארלוזורוב".

 

עורך הדין אבי לביא, פרקליטו של הרב ראובן אלבז, אמר כי הוא מסופק באופן כללי מכך שאלבז זוכה מרוב הסעיפים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלמה בניזרי, היום בבית המשפט. אשם
צילום: גיל יוחנן
צילום: אבי כהן
הרב ראובן אלבז
צילום: אבי כהן
מומלצים