שתף קטע נבחר

אם מנתיבות חשודה באונס ילדיה: "נקמה בבעלי"

מקרה מזוויע של התעללות מינית: האם החרדית, בת 38, נעצרה בחשד שאנסה את הילדים, בני 8 ו-11, בעת ששהו בחופשה מפנימייה. בחקירתה הודתה במקרה אחד והסבירה: רציתי לנקום בבעלי. "זה המעשה החמור ביותר שנתקלנו בו", אמרו במשטרה

מתקפת מקרי ההתעללות במשפחה בשבועות האחרונים לא עוצרת. תושבת נתיבות בת 38, אם לשמונה ילדים, נעצרה הבוקר (ג') בחשד שאנסה את שני בניה, בני שמונה ו-11, בזמן חופשותיהם מהפנימייה בה הם מתחנכים. בחקירתה במשטרה הודתה במקרה אחד והסבירה: רציתי לנקום בבעלי.

 

מדובר במשפחה אשר מוכרת לשירותי הרווחה. לפני כשנתיים וחצי הוצאו חמשת הילדים הקטנים יותר - הקטן שבהם כיום בן 3 - לבתי אומנה עקב חשש להתעללות. שלושת האחרים - הגדולה בת 13 - הוצאו לפני כשנה עד שנה וחצי, גם לפנימיות. החקירה החלה לאחר שבאותה הפנימייה, הילד בן ה-11 נתפס כשהוא מבצע פעילות מינית עם ילד אחר.


האם בבימ"ש השלום בבאר שבע בדיון להארכת מעצרה (צילום: הרצל יוסף)

 

עקב כך, התעורר החשד כי הילד הוא קורבן להתעללות מינית בתוך המשפחה. חוקרי ילדים מטעם שירותי הרווחה פנו למשטרת נתיבות, שפתחה בחקירת המקרה וגבתה ממנו עדות. הבוקר, כאמור, אלו עצרו את האם, שבחקירתה הודתה כי ביצעה את המיוחס לה בפעם אחת. עם זאת, במשטרה חושדים שמדובר בסדרת מקרים. האם החשודה אמרה לשוטרים כי עשתה זאת כדי לנקום בבעלה, עימו היתה באותה עת בהליכי גירושין.

 

"היה נראה שיש לאם הפרעה אישיותית"

מרים דידי, מנהלת מחלקת הרווחה בעיריית נתיבות, סיפרה ל-ynet כי המשפחה החרדית עברה לנתיבות מבני ברק רק לפני שנתיים וחצי. באותה תקופה החלו אנשי הרווחה בטיפול במשפחה והבחינו כי הבית מוזנח ושהילדים סובלים מהזנחה רגשית ופיזית. האב סובל מבעיות נפשיות, ובמהלך הליכי הגירושין, לפני מספר חודשים, חזר להתגורר בבני ברק.

 

"ראינו שהילדים לא היו לבושים כמו שצריך וכשדיברנו עם האם היה נראה כי קיימת הפרעה אישיותית", אמרה דידי,

 "היא לא תיפקדה ולא היתה סמכות הורית בבית. עשינו כל מה שנדרש כדי לשמור על שמונת הילדים וכבר לפני שנה באמצעות בית המשפט העברנו אותם למשפחות אומנה ולפנימיות רחוקות מהבית. לפני מספר חודשים, כשקיבלנו את הדיווח כי ייתכן שהאם מתעללת מינית בילדים, אסרנו את הביקורים לחלוטין".

 

ממלא מקום מפקד תחנת נתיבות, רב פקד רון יהודה, אמר ל-ynet: "קיבלנו חומר חקירה שנאסף עוד בפנימייה על ידי חוקרת ילדים שחקרה את השניים. החקירה הובילה אותנו אל האם, וכשעצרנו אותה היא הודתה במעשה ואמרה שהוא קרה פעם אחת לפני מספר חודשים.

 

"זה המעשה החמור ביותר שנתקלנו בו באזורנו עד היום ואנו רק בתחילת החקירה, בכוונתנו לבדוק האם היתה התעללות נוספת בשאר הילדים", הוסיף רפ"ק יהודה. היום תובא האם להארכת מעצרה בבית משפט השלום בבאר שבע.

 

המקרה מנתיבות מצטרף לשורת חשדות להתעללות מצד הורים בילדיהם חסרי הישע, שנחשפו בשבועות האחרונים. רק הבוקר הוגש בבית המשפט בירושלים כתב אישום נגד אם מבית-שמש, המואשמת שהתעללה ב-12 ילדיה והתעלמה מגילוי עריות בין האחים.

 כתב האישום מגולל מסכת התעללות והזנחה לאורך שנים רבות - הכאה במערוך, הטחת אחת הבנות בשיש ושורת תיאורים קשים נוספים.

 

בירושלים נבדק חשד להתעללות מצד אם, לאחר שבנה בן השלוש וחצי הובהל במצב קשה מאוד לבית-החולים כשהוא סובל מכוויות, מהן סבל גם אחיו. הורים מאור יהודה נחשדים כי התעללות בתינוקם, בן כחודש וחצי, שסבל מדימום בגולגולת ושברים בצלעות.

 

אתמול נעצר ברמלה אב בן 36 בחשד שהתעלל בשמונת ילדיו, בני 12-5, יחד עם בת זוגו, בת 45. על פי החשד, האב היכה את הילדים בצינור וכיבה עליהם סיגריות כעונש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
(אילוסטרציה)
צילום: סי די בנק
מומלצים