שתף קטע נבחר

ח"כ בניזרי: שנים נרדפתי, לא אתפטר ללא קלון

ח"כ שלמה בניזרי (ש"ס) שהורשע בקבלת שוחד מקבלן ובהפרת אמונים אמר במסיבת עיתונאים כי לא יתפטר אם לא יטיל בית המשפט קלון על מעשיו. "החלטתי להשעות את עצמי, אך במחלקה המשפטית של הכנסת אמרו שאין חיה כזו", אמר

"שמונה שנים אני נרדף על לא עוול בכפי. איפה עבירת השוחד הכי גדולה שהיתה מאז קום המדינה?" - כך אמר אחר הצהריים (יום ג') ח"כ שלמה בניזרי (ש"ס) במסיבת עיתונאים שקיים בכנסת. בניזרי פנה לעיתונאים ושאל "למה שאתפטר? עדיין אין גזר דין, לא נקבע קלון".

 

לדברי בניזרי, "כנבחר ציבור אני מרגיש חובה להביא את גרסתי להכרעת הדין ולא להתחבא בביתי ולקיים שתיקה כהודאה".


בניזרי במסיבת העיתונאים (צילום: גיל יוחנן)

 

בניזרי התייחס לכתב האישום שהגישה הפרקליטות. "אחרי ששמעתי את אנשי הפרקליטות, שזו פרשת השוחד מהגדולות שהיו במדינה - זה השקר הכי גדול שפורסם מאז קום המדינה. שמונה שנים אני נרדף. כל התקופה שתקתי והעדפתי לומר את גרסתי בבית המשפט.

 

"אני מכבד את הכרעת הדין ואני מרגיש חובה לדבר. באשר לעבירות השוחד - היום שוב שמעתי את אנשי הפרקליטות - נראה לי שיש בלבול. הייתה טיוטת כתב אישום שדובר שם על דברים שהבהילו גם אותי. מי שקורא את הכרעת הדין שואל איפה עבירת השוחד הגדולה שהייתה מאז קום המדינה".

 

בניזרי התייחס לעתידו הפוליטי ואמר. "לאחר קבלת ההכרעה החלטתי להשעות את עצמי. פניתי מיד למחלקה המשפטית של הכנסת וביקשתי לדעת איך אני מבצע את ההשעיה שלי. הם אמרו שאין חיה כזו - או להתפטר או להמשיך לכהן כח"כ. אמרו לי שהשעיה יכולה להתקיים רק אם ייקבע לי קלון.

 

"ברגע שאתפטר טרקתי את הדלת לחיים הפוליטיים. לא אתפטר, בוא נחכה לגזר הדין. אמא שלי קיבלה התקף לב ואבא שלי אירוע מוחי. חשוב לי שהסיפור יקבל את הפרופורציות הנכונות היו בעלי אינטרסים - הן בפרקליטות והן במקומות אחרים. אני ממשיך לעבוד רגיל. יש לי חופה הערב. מחר אתפלל עם הרב עובדיה יוסף".

 

מוקדם יותר אמר בניזרי ליו"ר מפלגתו, אלי ישי, כי בכוונתו לערער על החלטת בית המשפט. השר ישי ביקש לחזק את ידו של בניזרי ואמר לו: "אני ותנועת ש"ס מתפללים לזיכוי מלא ומאמינים בחפותך".

 

הורשע בקבלת שוחד מקבלן

ח"כ בניזרי הורשע בבית משפט השלום בירושלים בעבירות של קבלת שוחד מהקבלן משה סלע. עוד הורשע בניזרי בהפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש הליכי משפט, אך זוכה מחלק מהאישומים שיוחסו לו.

 

כתב האישום שהוגש לפני יותר משנתיים ייחס לשר לשעבר עבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע, שיבוש מהלכי משפט וניסיון להדיח עדים. פרשת הקשרים האסורים בין בניזרי לקבלן סלע נחשפה לראשונה בסדרת תחקירים של "ידיעות אחרונות".

 

עמיתו לסיעה של בניזרי, ח"כ נסים זאב, אמר בשיחה עם ynet: "מצער אותי לשמוע על ההרשעה. אני עדיין מאמין בחפותו של האיש הזה. הוא רחוק מהדברים האלה. גם אם היו דברים לא תקינים מבחינה מינהלית,

לא היתה לו כוונת זדון. המטרה הייתה ברורה; הוא סומן, ומי שיבין - יבין. עכשיו נותר רק לירות בו, וזה מה שנעשה לו. ירו באדם שנתן הרבה מאוד לעם ישראל. הוא חשב שהאמת תצא לאור, וחבל שזו המטרה. הוא אולי עשה טעויות, אבל הוא בטח לא לקח שוחד".

 

פרקליטות המדינה תדרוש הטלת קלון בשלב הטיעונים לעונש שייגזר על בניזרי. אם תתקבל הדרישה, יושעה בניזרי אוטומטית מהכנסת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בניזרי. "8 שנים של רדיפה"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים