שתף קטע נבחר

"סוריה גייסה מילואים מחשש לתקיפה ישראלית"

העיתון "אל-קודס אל-ערבי" מצטט מקורות בדמשק, לפיהם בדיווחי התקשורת הישראלית ובהצהרות בכירי צה"ל רואים שם הסתה גדולה וניסיון להכשיר את דעת הקהל למלחמה. צבא סוריה העלה כוננות ועורך תמרונים גדולים

סוריה נערכת למתקפה ישראלית גדולה שתיפתח נגדה, לצד תקיפת חיזבאללה - כך אמרו מקורות סורים לעיתון "אל-קודס אל-ערבי" היוצא לאור בלונדון. המקורות, שסרבו להיחשף, מסרו שדמשק עוקבת בעניין גדול אחר התנועות של כוחות צה"ל לאורך הגבול הצפוני.

 

העיתון מפרסם היום (ד') כי סוריה רואה בתקשורת הישראלית ובהצהרות בכירי צה"ל הסתה גדולה וניסיון להכשיר את דעת הקהל בישראל ובעולם למלחמה נגד סוריה.

 

המקורות הוסיפו כי הכוחות הסוריים עורכים תמרונים צבאיים גדולים וכמו כן הם זימנו חלק מכוחות המילואים כהכנה לכל מצב אפשרי. בנוסף להכנות הצבאיות, אמרו המקורות, העלתה סוריה את הכוננות הביטחונית, מחשש לחדירה לתחומה דרך אחת מהמדינות הגובלות בה, כאשר הכוונה היא בעיקר ללבנון.

 

במהלך השבועות האחרונים הציבו הסורים שלוש דיוויזיות שיריון, כוחות מיוחדים ותשע חטיבות חי"ר ממוכן מול אזור הבקעה המערבית של לבנון, בשל העובדה שהסורים מעריכים שחדירה יבשתית לשטחם על ידי צה"ל עלולה להיערך באזור זה. זאת, לא רק בשל העובדה שמדובר באזור אסטרטגי עבור חיזבאללה, אלא גם בשל העובדה שמדובר באזור בעייתי עבור סוריה, שכן די בחדירה של מרחק קצר מאזור זה כדי להציב את תותחי צה"ל מול דמשק ולשלוט על ציר ביירות -דמשק.

 

תגבורים אלה מגיעים במקביל לדיווחים מפי גורמים סורים, לפיהם משרד הפנים בדמשק יכריז בסוף השבוע על תוצאות החקירה בעניין חיסולו של עימאד מורנייה. לדבריהם, בראיה הישראלית הדבר עלול להיתפס כאור ירוק לחיזבאללה לנקום את חיסולו של בכיר הארגון, לאחר שהחקירה תצביע כנראה על המוסד כאחראי לחיסול, תוך מעורבותם של גורמים ערבים.

 

חיסולו של מורנייה בלב דמשק גרם לבכירים בארגוני הסירוב הפלסטינים להגביר את אמצעי הזהירות. אחד הבכירים אמר לעיתון: "אם ישראל הצליחה להגיע למורנייה אז בכירי הג'יהאד האיסלאמי, חמאס ואחרים יהיו מטרה קלה".

 

בשבת אמר נשיא סוריה, בשאר אסד, בפתח פסגת הליגה הערבית שנערכה בדמשק: "ישראל מנצלת כל הזדמנות כדי להוכיח את סרבנות השלום שלה. כל זאת אל מול עיני העולם שלא עושה דבר. אנו מדגישים כי לא יושג ביטחון לאיש אלא באמצעות השלום ולא באמצעות המלחמה. השלום יבוא רק באמצעות נסיגה מאדמות ערביות שנכבשו והשבתן במלואן".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
נערכים. צבא סוריה
צילום: איי פי
מומלצים