שתף קטע נבחר

ברגר קינג תשלם 5,000 ש' להורים שילדם נחבל

ילד החליק על שלולית בעת שאכל עם משפחתו בברגר קינג, נחבל בראשו ופונה לבית החולים. ברגר קינג טענה לרשלנות של האם, אך השופטת קבעה כי הרשת אחראית

בית המשפט לתביעות קטנות בירושלים קבע, כי מסעדת ברגר קינג תשלם 5000 שקלים להורי ילד שהחליק על שלולית מים במסעדה. לדברי השופטת, על ברגר קינג מוטלת האחריות לדאוג כל העת לרצפה יבשה.

 

בדצמבר 2005 סעדה התובעת במסעדת ברגר קינג עם שני ילדיה הקטנים. לפתע החליק ילדם הקטן של התובעים על שלולית מים שנקוותה בסמוך לשולחנם, פגע בכסא מתכת ונפל על זווית אלומיניום הצמודה לאדן החלון. כתוצאה מהנפילה הוא  נחבל בראשו והובהל לחדר מיון באמצעות אמבולנס שהוזעק למקום, שם טופל.

 

התובעת תארה את נסיבות האירוע, הפציעה, את הסיוע שקבלה מעובר אורח ולא מאחד מעובדי המסעדה ואת הטיפול הכואב והממושך בילד. בהתאם לכך, הגישה תביעה כספית בסכום של 17,800 שקלים.

 

ברגר קינג טענה, כי במסעדה לא היה כל מכשול, וכי היא הייתה תקינה ובטוחה במועד האירוע. כן נטען, שהאם הרשתה לבנה הקטין להסתובב ללא השגחה במסעדה, ומדובר ברשלנות הילד או הוריו.

 

ברגר קינג התרשלה

השופטת יעל ייטב קיבלה את התביעה, וקבעה כי מטבע הדברים ולאור טיבה של המסעדה וקהל היעד שלה, צפוי שילדים יסתובבו במסעדה ולא ישבו על כסא במהלך הארוחה, אף לא לפניה או אחריה.

 

 

לדבריה, "בשל אותם טעמים האפשרות של הימצאות נוזלים על הרצפה היא אפשרית וצפויה, ועל הנתבעת מוטלת האחריות לדאוג כל העת לרצפה יבשה". נקבע, כי בנם של התובעים החליק במקום בשל רשלנותה של ברגר קינג, ולפיכך יש לראות בה את האחראית לנפילתו ולפציעתו.

 

השופטת שקלה את הנזקים, לרבות עוגמת הנפש שנגרמה לילד ולהוריו בעקבות הפציעה, וקבעה על דרך האומדן שעל ברגר קינג לשלם לתובעים סכום של 5,000 שקלים.

 

לצפייה בפסק הדין

 

לאתר המשפט הישראלי - פסק דין

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים