שתף קטע נבחר

התאבד הרופא שפורסם כי לא חיטא את כליו

לפני כמה ימים פרסם ערוץ 2 כי רופא שיניים מירושלים טיפל בנערה בכלים שלא חוטאו כראוי, לאחר שטיפל בנשאית איידס. משרד הבריאות דרש ממנו לדווח להוריה של הנערה על המקרה ובשעות הבוקר שם קץ לחייו

רופא שיניים, בן 58 מירושלים, שם בצהריים (יום ד') קץ לחייו, ככל הנראה, בעקבות פרסום כתבה בטלוויזיה שבה נטען כי עשה שימוש בכלים שלא חוטאו כראוי, לאחר שטיפל בנשאית איידס. לפי הפרסום, הרופא טיפל בכלים שאינם מעוקרים בנערה. לאחר הפרסום, דרש משרד הבריאות מרופא השיניים לדווח להוריה של הנערה על המקרה. אירוע בעל אופי דומה התרחש לפני יותר משלוש שנים, אז התאבד ביריה יצחק הרשקוביץ מהנדס של מע"צ, בעקבות תחקיר שהתפרסם בעניינו בערוץ 2.

 

בשעות הצהריים קיבלה משטרת ירושלים דיווח מאשה שסיפרה כי הולך רגל קפץ לכביש ליד שביל עפר, סמוך לשדרות גולדה מאיר שבצפון ירושלים. הולך הרגל לא נפגע, אך זמן קצר לאחר מכן דיווח נהג משאית כי פגע בהולך רגל שקפץ מתחת לגלגליו, בשעה שנסע באותו מקום בדיוק.

 

הולך הרגל נפצע אנושות ומת כעבור זמן קצר מפצעיו. במקביל, הגיעה אשה לתחנת המשטרה במגרש הרוסים וסיפרה שהיא חוששת לחיי בעלה שינסה להתאבד. מבדיקה של חוקר המשטרה התברר, כי הולך רגל שהתאבד היה רופא השיניים.

 

בחדשות ערוץ 2 פורסם לפני שבוע כי הרופא לא חיטא כנדרש מכשירים שבהם השתמש וטיפל בנערה בת 17 במכשירים לא מעוקרים, לאחר שטיפל במטופלת נשאית איידס.

 

הנשאית הגיעה למרפאה ומילאה כנדרש פרטים על דבר מחלתה, אולם רק כעבור כמה ימים הבחין רופא השניים שטיפל בנשאית איידס, ואז פנה לאנשי מקצוע והתייעץ איתם.

 

בעקבות הפרסום דרש משרד הבריאות מרופא השניים לדווח להוריה של הנערה על המקרה. בעקבות המקרה רענן משרד הבריאות את הנהלים לרופאי השניים, לפיהם יש להתייחס לכל מטופל בזהירות יתרה.

 

בשנת 2004 שם קץ לחייו יצחק הרשקוביץ, מהנדס מחוזות הצפון ותל-אביב של מע"צ, ככל הנראה בגלל כתבה ב"אולפן שישי" של ערוץ 2. הכתבה האשימה אותו בשורה של מחדלים במהלך כהונתו במע"צ. זאת חודש בלבד לפני מינויו הצפוי לסמנכ"ל מע"צ. 

 

בתחקיר נמתחה ביקורת נוקבת על תפקודו של הרשקוביץ ועל כך שעל אף שהוגש נגדו כתב אישום בפרשת תאונת ה"פנויים-פנויות", הוא המשיך בעבודתו במע"צ.

 

בהכנת הידיעה השתתפה מיטל יסעור בית-אור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת הארוע, הבוקר בירושלים
צילום: דנו מונקטוביץ, דוברות זק"א
מומלצים