שתף קטע נבחר

סגנו של בן-לאדן מבטיח: נפגע ביהודים בישראל

בכיר אל-קאעידה, איימן א-זוואהירי, נשבע בקלטת שמע "לפגוע ביהודים בישראל וברחבי העולם". הוא כינה את האו"ם "אויב האיסלאם" והביע תמיכה בתקיפת מטהו בניו יורק. בהתייחסו למצבו של פטרונו, אוסאמה בן לאדן, אמר: "מצבו הרפואי טוב, הדיווחים בנושא שקריים"

מספר 2 בארגון הטרור אל-קאעידה, איימן א-זוואהירי, הבטיח אמש (יום ד') "לפגוע ביהודים בישראל וברחבי העולם". א-זוואהירי כינה את האו"ם "אויב האיסלאם" ואמר כי הוא תומך בהתקפת מטה האו"ם בניו יורק. דבריו של א-זוואהירי פורסמו באתר אינטרנט המזוהה עם אל-קאעידה.

 

איומו של א-זוואהירי הופיע במסגרת פורום שאלות ותשובות באתר האינטרנט. גולשי האתר שלחו יותר מ-2,000 שאלות למפעיליו, שהבטיחו כי א-זוואהירי ישיב עליהן בתוך שלושה ימים. התגובה לא איחרה לבוא ובקלטת שמע שפרסם, אמר א-זוואהירי: "האו"ם הוא האויב של האיסלאם. אנו מבטיחים לאחינו המוסלמים לעשות כמיטב יכולתנו כדי לפגוע ביהודים בישראל וברחבי העולם, בעזרתו ובהנחייתו של אללה".

 

בקלטת, שאורכה יותר משעה וחצי, טען א-זוואהירי כי ארגונו לא פוגע בחפים מפשע. "אנו לא הורגים חפים מפשע, לא בבגדד ולא בשום מקום אחר. אם יש חף מפשע שנהרג בפעולותנו, אזי מדובר בפגיעה שאינה מכוונת", אמר בתשובה לשאלות על פעולות הארגון. הוא האשים את אויבי הארגון בכך שהם "נטמעים בין מוסלמים ומשתמשים בהם כבמגן אנושי". בהתייחסו למצבו של פטרונו, אוסאמה בן לאדן, אמר א-זוואהירי כי "מצבו הרפואי טוב, הדיווחים על מצבו שקריים".

 

שומר על קשר גם במחתרת

מומחים סבורים כי פורומים מסוג זה, מאפשרים לבכירי אל-קאעידה להיראות נגישים יותר, למרות ירידתם למחתרת. לפני כעשרה ימים פרסם א-זוואהירי קלטת שמע שבה קרא למוסלמים ברחבי העולם לפגוע במטרות יהודיות ובמדינות המערב, כנקמה על הסגר על רצועת עזה ותקיפות צה"ל.

 

"מוסלמים, היום זה היום", אמר א-זוואהירי. "הכו ביהודים ובאמריקנים ובכל אלו שמפעילים כוח כלפי המוסלמים. סמנו את המטרות, אספו את הכסף הדרוש, תכננו היטב ואז תקפו". אל-זוואהירי לא ציין בקלטת מטרות ספציפיות, אולם הבהיר כי הלחימה אינה רק נגד ישראל, "אי אפשר לומר כיום שעלינו להילחם רק נגד היהודים בפלסטין".

 

לפני כשבועיים התייחס מנהיג אל-קאעידה עצמו, בקלטת שמע שפורסמה ברשת הטלוויזיה "אל-ג'זירה", למצור שמטילה ישראל על רצועת עזה ואמר כי "פלסטין תוחזר רק בכוח הזרוע" וכי "המצור המוטל על הרצועה הוא אחת התוצאות של ועידת אנאפוליס".

 

לדברי בן-לאדן, "הג'יהאד ולא המו"מ הוא הדרך היחידה לשים קץ לסבל של הפלסטינים הנמשך זה מאה שנים... המצור על עזה הוא אחת התוצאות של ועידת אנאפוליס. המצור הזה החל למעשה לאחר שמדינות ערב תמכו בישראל ובארה"ב במאבקן במוג'אהידין (לוחמי הפלגים)".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
א-זוואהירי. מאיים
צילום: איי אף פי
מומלצים