שתף קטע נבחר

חשד ל-40 מעשים מגונים בילדות בבית כנסת

בן 51 מחולון חשוד שביצע עשרות מעשים מגונים בילדות בנות 4-9 בחצר בית כנסת בעיר. הוא ליטף אותן ונגע באיברים אינטימיים. בחקירתו טען: "אני אוהב ילדים". המשטרה מחפשת עוד ראיות ועדויות

מכובד קומראן, תושב חולון, הודה בחקירתו במשטרה שביצע מעשים מגונים בילדות בלפחות 40 מקרים בבית כנסת בעיר. האיש נעצר בעקבות תלונתה של ילדה בת 12, שסיפרה על מעלליו בבית הכנסת השכונתי בעיר. בצהריים (יום ה') הוארך מעצרו ונציג המשטרה טען כי קיים חשד גם לביצוע מעשים חמורים יותר.

 

מחקירת המשטרה התברר כי קומראן, רווק בן 51, נהג להגיע לבית כנסת בשבת ובזמן התפילות - ניצל את ההזדמנות. כאשר הילדים יצאו לשחק, ניגש לבנות בגילאי 4-9, ליטף אותן ונגע בהן. לטענתו, הוא "אוהב ילדים". חוקרי המשטרה ינסו לעודד את המתפללים לדובב את ילדיהם ולספר על מקרים דומים, מאחר שהודאתו טרם גובתה בראיות מספיקות.


הנאשם, היום בבית המשפט (צילום: אבי מועלם) 

 

כבר לפני שבועיים הגיעה למשטרת מרחב איילון ילדה כבת 12 וטענה שבחודשים האחרונים, בעת ששהתה ברחבת בית הכנסת, נהג אחד ממבקרי המקום הקבועים לגעת בגופה במקומות אינטימיים. חקירה נפתחה ובהמשך זוהה החשוד, אולם גם אז הוא רק קיבל זימון בדואר להגיע לחקירה, ולא נעצר.

 

במהלך החקירה אתמול הודה החשוד כי הרים את הילדה על ידיו ונגע בישבנה. מעבר לכך, הוא החליט להתוודות על עוד 40 מקרים שבהם ביצע מעשים מגונים בילדות אחרות.

 

עורכת דינו של החשוד, טלי גוטליב, טענה כי מרשה הודה במעשים המיוחסים לו מתוך כוונה לקבל טיפול בבעיה ממנה הוא סובל.

 יחד עם זאת הוסיפה גוטליב בבית המשפט: "ייתכן שהוא הודה בעוד מעשים, אבל אם המשטרה לא תצליח לעבות את חומר החקירה בראיות - לא די בכך".

 

טוען המעצרים של המשטרה, מימון אבוטבול, אמר בדיון כי "מדובר בעבירות פדופיליה, ורק בימים האחרונים שמענו על מקרים של אלימות כלפי ילדים. זה עוד מקרה שמתווסף לסטטיסטיקה". שופט השלום בראשון-לציון, אורן שוורץ, קיבל את בקשת המשטרה בחלקה והאריך את מעצרו של קומראן ב-7 ימים.


פורסם לראשונה 03/04/2008 08:43

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מכובד קומראן בהארכת המעצר
צילום: אבי מועלם
מומלצים