שתף קטע נבחר

די לקיטלוג

מתי נקרא בעיתון על "האנס החילוני"? איך זה שהאמהות המתעללות מוזכרות כ"חרדיות"? מה הקשר בין עובדת היותן חרדיות, למידת חולניותן ובכלל, מי אחראי לבדיקת מד הדתיות שלהן? עורך יקר, לרב אליעזר אוירבך נמאס לשמוע על "האם החרדית המתעללת"

העולם כמרקחה... בחודש קצוב אחד וכבר ארבע אמהות נתפסו בקלקלתן, מועלות באמון ילדיהן פרי בטנן, אשר יגורנו בא לנו, העם היהודי בני ארבעת האמהות, התהפכו להם יוצרותיו ואם רחמנית - אכזרית תהא.

 

אז לא באתי להעלות כאן הגיגים על רוע לשמו הנמסך בחולניות מזיקה לחסרי ישע, אינני גם מהחוזים בכתובים כי עת צרה היא לישראל שעליה כבר כתבה תורתנו "הרכה בך והענגה אשר לא נסתה כף-רגלה הצג על-הארץ מהתענג ומרך, תרע עינה באיש חיקה ובבנה ובבתה ובשליתה היוצת מבין רגליה ובבניה אשר תלד". רוצה אני רק לזעוק בכאב על תופעת ה"קיטלוג".

 

כמה פעמים אפשר לשמוע בכלי התקשורת על "האמא החרדית מירושלים", "החרדית מבית שמש" ועתה נוספה לנו גם "החרדית מנתיבות", הרי גם אם לא שמעת על כך ברדיו תיראה זאת בטלוויזיה, ואם נמלטת משניהם תקרא עליהם בעיתון, קשה להעלות על הדעת, איזו אנחת רווחה נמלטה מפי החרדי באשר הוא כאשר התברר לשמחתו כי "הצדקת מאור יהודה" הינה חילונית לכל דבר, בטוח שעורכי החדשות באשר הם התקשו להסתיר את כאבם על כך שאי אפשר לציינה למשל בכינוי "האם המסורתית שצמה ביום כיפור והייתה פעמיים אצל הרנטגן"...

 

אבל אנא, אולי יהיה עורך חדשות שיסביר לי מה הקשר בין עובדת היותן חרדיות, למידת חולניותן? הרי הקשר בין זה לזה, הוא אפילו פחות מהקשר בין עבריינות לחילוניות! אולי נתחיל לקרוא בעיתון יותר ויותר על "האנס החילוני" או על "הפשע המאורגן שבז לכל דבר יהודי"? מומלץ אפילו לעשות מחקר קטן ברוח זו ולבדוק פעם אחת ולתמיד את אחוז הדתיים בבתי הכלא! כי הרי בטוח שמה שהפושעות הללו (שאגב הן אמורות להיות בחזקת זכאיות טרם נחרץ דינן!) מוזכרות תמיד כ"חרדיות" זה רק משום שאם כבר יש עבריינות גם בציבור הזה זה כל כך נדיר שזה ממש מחייב איזכור...

 

ובכלל אם אנחנו עוברים לסדר היום על קיטלוג אומלל ומסית, אז בואו ונמשיך לקטלג, אולי נדגיש שכל ה"חרדיות הלא חרדות לילדיהן" הן בעצם חוזרות בתשובה? כך שכדאי לחקור אם מחלתן איננה שריד מעברן? אולי נוסיף חטא על פשע ונציין את מוצאן העדתי?

 

ובעצם, מי אחראי לבדיקת מידת חרדיותן של המוזרות הללו? אישה שמנהלת קשרים עם שני "ידידים" כשבעלה החוקי כלל לא בבית, היא חרדית? למה? בגלל התהילים שמכסה את פניה? מי שמקיימת יחסים עם בניה או מתעלמת כשאח קם על אחותו, היא חרדית? ומי יכול לקבוע מי נקרא "רב"? העורך בחדר החדשות, שכל בעל זקן וגלימה ל"רב" יחשב אצלו, ואם הוא "קורא בקפה" או "חוקר עצמות" הוא אפילו "רב גדול עם עדת מאמינים"? הרי אצל העיתונאי כל "פוקד עקרות" שמצא פרנסה לא מעיקה במקום לחתום בטביעת אצבע בלשכת האבטלה, לגדול בתורה יחשב... ואנחנו פתיים אוכלים כל לוקש שנמכר.

 

אז בואו נפסיק לקטלג. לא כל החרדים טפילים, ולא כל החילונים מסוממים, החילוני לא נאנק בעול מיסים בגלל מימון החרדי, וגם החרדי לא סובל מההשקעה בשבים מהודו... יש כאן וכאן טובים ורעים, ישרים ומושחתים, חולים ובריאים... ואם נשכיל לא לשנוא ונבין כי כל אדם נידון לגופו, נזכה בעזרת ה' שתתקיים בנו תפילת רבי אלימלך מליז'אנסק "אדרבא תן בליבנו, שנראה כל אחד מעלת חברינו ולא חסרונו" ו"האמת והשלום אהבו...".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המתעללת מבית שמש. מה הקשר?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים