שתף קטע נבחר

החפצים נגנבו מהחדר; המלון ישלם

בית המשפט פסק כי מלון מלכת שבא באילת יפצה משפחה ב-5,000 שקלים בגין גניבת רכוש מהחדר

בית משפט השלום בתל אביב קבע, כי מלון מלכת שבא באילת יפצה ב-5000 שקלים אב ובנותיו ששהו במלון בפסח אשתקד בגין גניבת רכוש מחדרם במלון.

 

במהלך חג הפסח אשתקד פרצו גנבים לחדר בו שהו התובעים, אב ושתי בנותיו, בבית המלון מלכת שבא באילת, וגנבו שלושה תיקים על תכולתם, בתוכם היה גם מכשיר האינסולין של אחת הבנות.

 

לאחר מספר ימים נמצאו התיקים באחת מפינות המלון ובהם חלק מהתכולה. התובעים קיצרו את חופשתם ביום אחד בשל אירוע הגניבה.

 

התובעים ביקשו כי בית המשפט יקבע שהמלון אחראי לנזקיהם, ויפצה אותם בסך של 29,262 שקלים, בגין רכושם שנגנב ובגין נזקים עקיפים.

 

המלון הכחיש רשלנות מצידו, וטען, כי אם אכן נכנס מאן דהוא לחדרם של התובעים, הרי שהדבר אירע עקב רשלנות התובעים שהותירו את דלת חדרם פתוחה.

 

עוד טען המלון, כי כל שעשה למען התובעים לאחר האירוע הנטען, הן רכישת מכשיר האינסולין והן הזמנתם לארוחת צהריים ביום האירוע, נעשה לפנים משורת הדין ומבלי להודות באחריות, ויסודו בתודעת השירות המפותחת שלו.

 

המלון התרשל

השופט ישי קורן קבע, כי המלון חב כלפי התובעים מכח חוק השומרים. נפסק, כי החפצים שנגנבו אינם בגדר חפצי ערך- דבר היכול להקנות פטור למלון על-פי החוק, זאת אם לא קיבל הודעה עליהם. לדברי השופט, התובעים היו רשאים להחזיק בחדר תיקים, משקפי שמש ומצלמות- מבלי להודיע למלון, גם אם ערכם מגיע למאות שקלים.

 

השופט קבע, כי הוא מאמין לעדות התובע, כי לא השאיר את הדלת פתוחה. כן נקבע, כי המלון לא הוכיח העדר רשלנות מצידו, שכן המלון לא השתמש במצלמת אבטחה תקינה בקומת חדר התובעים, כי אם במצלמת דמה. כמו-כן המלון לא הוכיח סידורי אבטחה מתאימים למלון המאוכלס בתפוסה מלאה.

 

לדברי השופט: " הדעת נותנת כי הקפדת יתר בשמירה על חדרי המלון מפני כניסת זרים - שאינם אורחים באותו חדר - לחדר, הייתה מונעת את האירוע נשוא התביעה".

 

באשר לגובה הפיצוי, נפסק כי התובעים לא דווחו בזמן על הפריטים שנגנבו, ואף לא הוכיחו את ערכם הממוני.

לפיכך, בגין עגמת הנפש הנובעת מקיצור החופשה ומעצם קרות האירוע יפוצו התובעים ב- 5,000 שקלים.

 

לצפייה בפסק הדין

 

לאתר המשפט הישראלי - פסק דין

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים