שתף קטע נבחר

ערב הפגרה בכנסת: פוטרו 25 עובדי המזנון

הח"כים יצאו לפגרה ועובדי מזנון הכנסת משלמים על כך במקום עבודתם. ח"כ רן כהן: "הכנסת צריכה לתת דוגמא בכל הנוגע לזכויות העובדים". אחד מבעלי הרשת טוען כי העובדים עודכנו בדבר מיד עם קבלתם לעבודה, אך אומר: "מתוך כאב אני לא מגיע ביום הפיטורים לכנסת"

מתנה כזו לא נעים לקבל ערב חג הפסח: ל-ynet נודע כי כ-25 מעובדי מזנון הכנסת פוטרו בימים האחרונים מעבודתם. הסיבה: יציאת הכנסת לפגרה.

 

זו אמנם לא הפעם הראשונה שזה קורה וכך קרה גם לפני שנה בדיוק, אבל הסיפור כבר מאיים לחולל מיני-סערה במשכן. זכייני המזנון – בעלי רשת קופי שופ - מסבירים כי יציאת הכנסת לפגרה מצמצמת באופן משמעותי את היקפי העבודה, ולכן הפיטורים הם צעד בלתי נמנע.

  

חבר הכנסת רן כהן (מרצ) זועם על הפיטורים. במכתב ששלח למנכ"ל הכנסת אבי בלשניקוב כתב לו: "צר לי מאוד שתופעה חמורה זו חוזרת על עצמה. על הכנסת, כמוסד המייצג את הציבור, לספק דוגמא אישית בכל הנוגע להתנהלות תקינה ולזכויות העובדים".

 

ח"כ כהן ביקש במכתבו ממנכ"ל המשכן לדאוג לעובדים לתנאי עבודה קבועים "בין אם במזנון הכנסת ובין אם בסניפים אחרים של הרשת". בנוסף, הוא דורש לוודא כי כל העובדים קיבלו את כל התשלומים המוקנים להם בחוק בגין עבודתם.

 

בעלי הזיכיון: אין לנו ברירה

ברשת "קופי שופ" ביקשו להדגיש כי כל התשלומים שלהם זכאים העובדים המפוטרים - משולמים להם כדין. ירון מנשה, מבעלי הרשת, אמר בשיחה עם ynet: "בכל פעם שיוצאת הכנסת לפגרה אין לנו ברירה אלא לפטר עובדים. היקפי העבודה יורדים בצורה משמעותית, מחלקות שלמות נסגרות כמו מזנון ח"כים ועגלת קפה בתוך המליאה. מטבע הדברים צריך לקצץ בעובדים".

 

"זה שובר את הלב", מוסיף מנשה ומביע צער על כך שהדבר קורה בערב חג הפסח.

"אנחנו מחזיקים עסק שאמור להרוויח כסף בסופו של יום והשיקולים הם כלכליים נטו. בזכות זה שאנחנו רשת גדולה ניידנו חלק מהעובדים לסניפים אחרים", אמר מנשה וציין: "מתוך כאב אני לא מגיע ביום הפיטורים לכנסת. אני לא יכול להסתכל לעובדים בעיניים".

 

מנשה טוען עוד כי העובדים מעודכנים מראש על הפיטורים הצפויים מיד עם קבלתם לעבודה במזנון. "לצערי אין לרשת אפשרות לשלם משכורות לעשרות עובדים כאשר היקף העבודה מצטמצם מאוד".

  

מנכ"ל הכנסת אבי בלשניקוב מסר בתגובה: "פנייתו של ח"כ כהן התקבלה והיא תיבדק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מזנון הכנסת. ארכיון
צילום: דן בלילטי
ח"כ כהן. דוגמא אישית
צילום: חיים צח
מומלצים