שתף קטע נבחר

התנור לא אופה? הקונה תפוצה ב-3,000 ש'

אישה שקנתה תנור אפייה בא.ל.מ תבעה את המשווקת מיני ליין בטענה שהוא לא אופה. החברה טענה בתגובה כי היא פשוט לא יודעת לאפות. בית המשפט קבע כי היא תפוצה ב-3,000 שקלים

בית המשפט לתביעות קטנות בראשון לציון קבע, כי חברת מיני ליין תשלם לאשה שקנתה מא.ל.מ. חנויות חשמל תנור אפייה שהתברר כפגום, 3,000 שקלים.

 

התובעת קנתה תנור אפיה מחנות א.ל.מ. לטענתה, תנור האפייה שקנתה פגום משום שאינו אופה כמצופה ממנו. לדבריה, המאפים אותם היא אופה אינם נאפים כפי הצורך ובעיקר עוגות, שכן תוכן העוגה האפויה רך ואינו אפוי לעומת השכבה העוטפת אותה. כמו כן, העוגות אינן נאפות בחלקן התחתון.

 

נציג מיני ליין, האחראית מבחינת מתן השירות והאחריות למוצרים, טען כי התנור תקין לחלוטין, וכי הפגם הוא בתובעת שאינה יודעת לאפות עוגות. הפגם לדעתו הוא בבצק אותו מכינה התובעת ולא בתנור.

 

ע"פ הנחיית ביהמ"ש, הגיע טכנאי לבית התובעת, כדי שיאפו יחדיו עוגה ויבחנו את תוצאות האפייה. הטכנאי טען, כי התובעת הכינה בצק שאינו מתאים לאפיה, משמע: היא הכשילה במכוון את בחינת התנור.

 

השופט אברהם הימן קבע, כי בכך למעשה הטכנאי הודה כי הבצק שהכינה התובעת לא נאפה כפי הצורך. לדברי השופט, הטכנאי לא ספק הסבר לביהמ"ש מדוע לא חייב את התובעת להכין בצק אחר בנוכחותו.

 

התנור שסופק - פגום

בהתאם לכך נקבע, כי התנור שסופק לתובעת הוא פגום. נפסק, כי הופרה ההתחייבות כלפי התובעת, לספק לה תנור תקין בתמורה לכספה.

 

מיני ליין חוייבה לשלם לתובעת סך של 3,000 שקלים. נקבע, כי מיני ליין תהא רשאית לקבל את התנור מידי התובעת, ואולם התשלום בסך 3,000 שקלים, מחירו של התנור, אינו מותנה בשום דרך שהיא בהחזרת התנור לרשותה. כמו כן כן חוייבה מיני ליין לשלם לתובעת סך של 1,500 שקלים הוצאות משפט.

 

לצפייה בפסק הדין

 

לאתר המשפט הישראלי - פסק דין

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שי רוזנצוויג
ארכיון
צילום: שי רוזנצוויג
מומלצים