שתף קטע נבחר

אמי"ת: יחידת מנהיגות על-שם רועי קליין

רס"ן רועי קליין ז"ל, בוגר אמי"ת בר אילן שקפץ על הרימון במלחמת לבנון השנייה, יסמן לאלפי תלמידי הרשת את הדרך: היום נחנכה יחידת מנהיגות על-שמו במטרה להוביל בתרומה לקהילה ובטיפוח דור המנהיגות הבא

ד"ר אמנון אלדר, מנכ"ל רשת אמי"ת, הודיע היום (ב') על הקמת יחידת המנהיגות הצעירה ע"ש רועי קליין, שנהרג במלחת לבנון השנייה, עת קפץ על הרימון, שהושלך לעבר חייליו, במטרה להצילם. "רס"ן רועי קליין הי"ד, סגן מפקד גדוד 51 בגולני מהיישוב עלי, היה מנהיג אמיתי שסחף אחריו את כולם. אין לי ספק כי אין מתאים מרועי לשמש כסמל וכמודל חיקוי ליחידת המנהיגות של רשת אמי"ת", אמר ד"ר אלדר.

 

על אישיותו המיוחדת של רועי, סיפר ד"ר אלדר: "רועי היה בוגר אמי"ת בר אילן גוש דן. תלמיד מצטיין, אדם ערכי, נגן סקסופון מוכשר, סיים לימודי הנדסה בהצטיינות, עדין נפש ובעיקר איש רוח וספר. הוא האמין שהשירות בצה"ל הוא הכרח וזכות כאחד. בכל מעשיו היה טוטאלי: בלימודיו, בצבא ובפעילויות החסד והנתינה. הכול מתוך צניעות וחתירה מתמדת למצוינות. המוטו של רועי היה: הייה בעל ערכים, תדע מדוע ולמען מה אתה פועל, ולאחר שבחרת במשימה, תשקיע בה את כל כולך, גם אם זה ייאלץ אותך לעבוד קשה למען השגת המטרה".

 

סמל לגבורה וערכים

נעה קליין, אחותו של רועי, אמרה בטקס: "רועי הוא אחד האנשים הנדירים הללו, שנערצים על פקודים וממונים כאחד, ועל גבם נבנית המדינה הזו, והם נושאים אותה במסירות, בפשטות ובענווה. היום רועי מהווה סמל במדינת ישראל ובתפוצות לגבורה ולכח רצון".

 

כשפנתה בדבריה לחברי יחידת המנהיגות ע"ש רועי קליין, לא הסתירה נעה את התרגשותה מהמעמד. "אתם, היחידה שעכשיו עומדת להיקרא ע"ש רועי, אתם מנהיגות צעירה, למעשה הנוער שיום אחד ישא על כתפו את ניהול והובלת המדינה. בסופו של דבר בית הספר מהווה חתיכה בתוך פאזל שלם, המרכיב מארג כולל של חיים וזה המקום להתחיל בו. ככה אולי נצליח לקיים עולם טוב יותר".

 

"מעשה הגבורה של רועי", הוסיפה אחותו, "הסב את תשומת הלב לאיש שהיה, לערכים שהאמין בהם, לרמת המוסר הבלתי מתפשרת, לחשיבה ביקורתית, אחריות לקהילה ולחברה בה אנו חיים, אהבת הארץ, לאומץ לב, לצימאון רוחני, לגבורה ישראלית, והכל מתוך צניעות, ענווה ונחת רוח". 

 

"יחידת המנהיגות ע"ש רועי קליין ז"ל" של רשת אמי"ת נוסדה מתוך האמונה בכוחם של בני הנוער לפעול ולקדם עקרונות חשובים בחיינו, אם רק נדע להציב בפניהם את האתגרים הראויים והכלים המתאימים.

 

ההכרזה על יחידת המנהיגות הצעירה ע"ש רועי קליין, נערכה במסגרת יום השיא של רשת אמי"ת, שעמד בסימן 60 שנה למדינת ישראל – הישגים ואתגרים.

 

יחידת המנהיגות הצעירה ע"ש רועי קליין הוקמה במטרה להוביל ולהטמיע בתלמידי בתי החינוך של הרשת את החדווה בעשייה ובתרומה לקהילה, וכמובן לטפח את דור המנהיגים הבא של מדינת ישראל. ביחידה 100 תלמידים, שנבחרו בקפידה ע"י צוותי ההוראה מ-70 מוסדות החינוך של הרשת.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רועי קליין ז"ל
צילום: דובר צה"ל
מומלצים