שתף קטע נבחר

דוכיפת בשמים: הגדוד זכה בפרס הרמטכ"ל

הגדוד הוותיק ביותר של חטיבת כפיר זכה בפרס הרמטכ"ל ליחידות מבצעיות. המג"ד: "בפעילותם המבצעית עצרו החיילים פעילי טרור וסיכלו פיגועים, הן נגד הכוחות והן כנגד ישראלים. האתגר שבפניהם עצום"

נחת לחטיבת כפיר: דוכיפת, הגדוד הראשון של החטיבה עם הכומתה המנומרת והאחראי על גזרת רמאללה, זכה היום (ב') בפרס הרמטכ"ל ליחידות מבצעיות. המג"ד, סגן אלוף יוסי פינטו, הסביר כי "פעילות מבצעית ענפה ויצירתית לצד טיפול נכון בחיילים הם סוד ההצלחה".

 

סא"ל פינטו אמר כי השקט בעיר המודרנית רמאללה הוא מטעה: "מתחת לפני השטח יש פעילות טרור רחבה והתפקיד שלנו הוא לסכל אותה. האתגר הוא עצום".

 

רק לפני מספר שבועות, כשברצועת עזה התנהל מבצע "חורף חם", סערה רמאללה בהפגנות והפרות סדר שלא כמוהן נראו זמן רב: "התופעה הזאת רק ממחישה עד כמה הגזרה הזו נפיצה, ובתוך זמן קצר השקט היחסי יכול להשתנות כאן", אמר פינטו ל-ynet, שעות ספורות לפני שקיבל מהרמטכ"ל את התעודה היוקרתית. "הלוחמים מכירים היטב את הגזרה ומשתמשים ביתרון הזה לביצוע פעולות שונות. למרות שבהגדרה מדובר בעיר של הפתח, החמאס פועל באופן משמעותי מאחורי הקלעים".

 

דוכיפת הוא הוותיק בגדודים שברבות הימים הפכו לחטיבת כפיר. באחרונה נאלצו מפקדי החטיבה, בראשות המח"ט אל"מ איתי וירוב, לטפל בכמה מקרים שבהם חיכוך בין לוחמים לפלסטינים הסתיים בהתנהגות לא הולמת מצד החיילים. לצד זאת, זוכה החטיבה לשבחים רבים על פעילותה ברחבי יהודה ושומרון: "חופש הפעולה שלנו מאפשר לפעול בתוך העיר בצורה

מאוד חופשית. אנחנו יכולים להגיע לאן שאנחנו רוצים ולטפל בכל עניין שיש בו חשד לפעילות טרור", אמר המג"ד פינטו, "בחודשים האחרונים יצאו חיילי דוכיפת לעשות מבצעים ופעולות יזומות בהם עצרו פעילי טרור וסיכלו פיגועים הן נגד הכוחות והן כנגד ישראלים בגזרה".

 

גדוד דוכפית זכה לשבחים גם על ניהול כוח האדם, ועל כך שלא פחות מ-18 צוערים מהגדוד נמצאים כיום בשלבים שונים של קורס קצינים. "יש לי ולמפקדים קשב מלא לחיילים", אמר פינטו, "אנחנו עוסקים בזה הרבה ומודעים למצב שישנם חיילים לא מעטים שזקוקים לעזרה כדי להיות לוחמים, וצריך לתת להם את הכלים המתאימים לכך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
חייל דוכיפת בפעולה
צילום: איי פי
מומלצים