שתף קטע נבחר

אזעקת תרגול בעורף, שלוש רקטות באזור שדרות

פלסטינים ירו שלוש רקטות מצפון הרצועה - שתיים פגעו באזור הכניסה לעיר ואחרת בשטח פתוח. לא ידוע על נפגעים או נזק. פגיעת הקסאמים בשדרות קטעה את השקט היחסי שהורגש בדרום, בזמן שברחבי הארץ נשמעה האזעקה של תרגיל העורף. "אולי עכשיו יבינו מה עובר עלינו", אמר רכז הביטחון של נתיב העשרה

הירי לא מפסיק: שלוש רקטות קסאם נורו מצפון רצועת עזה ונחתו באזור שדרות. שתי רקטות נחתו בתוך בכניסה לעיר, והאחרת בשטח פתוח. עד כה לא דווח על נפגעים או על נזק שנגרם.

 

פגיעת הקסאמים בשדרות קטעה את השקט היחסי שהורגש בדרום, בזמן שברחבי הארץ נשמעה האזעקה של תרגיל העורף הגדול. ביישובים שבהם נשמעים הצופרים על בסיס יום-יומי, החליטו בפיקוד העורף לוותר על הפעלת הצופרים - אלא שהמציאות כפתה סטייה מהתוכנית וירי הרקטות הפעיל את התרעת "צבע אדום". 

 

למרות ההחלטה העקרונית של פיקוד העורף, בשני יישובים הופעלו בשעה 10:00 צופרי התרגול - שגרמו לבהלה רבה. במקביל, קיימו יישובי עוטף עזה תרגיל פנימי כדי לבדוק שוב את מוכנותם לירי טילים.

 

רכז הביטחון בנתיב העשרה, גיל תעסה, בירך על ההזדמנות לתרגל את מערך החירום בכל רחבי הארץ: "זה מאוחר מדי והיה צריך להיעשות מזמן כי הירי נמשך כבר שבע שנים ולא נעשה די בעניין. למרות זאת, מוטב מאוחר, אנו מקווים שזה יישאר בגדר תרחיש בלבד והירי לא יגיע למקומות אחרים - אבל עבורנו זה מעודד שאולי יתחילו בכל הארץ להבין מה אנו חווים כל יום".  

 

ששון שרה יו"ר ועד ההורים בשדרות אמר ל-ynet כי עבורו אין לתרגיל משמעות: "לא צריך תרגיל בכדי לדעת שהם לא ערוכים. די לראות מה הם עושים בשדרות ואיך הם מטפלים בנו בזמן אמת, הרי אין תגובה ואין שום פעולה והירי הזה נמשך עוד ועוד".

 

חווה גד, תושבת שדרות, היתה בעת האזעקה בתל-אביב: "למרות שידעתי שזה צפוי, התייבשתי כששמעתי את האזעקה. הפסקתי לנשום ונבהלתי, מי שלא גר בשדרות לא יבין זאת. זה פשוט מפחיד. מבחינתי, ההיערכות הזו מפחידה כי זה אומר לי ברמה האישית שאנו הולכים לקראת מלחמה כוללת ואולי זה הזמן אפילו להתחיל לאגור מזון. אנו חיים בחרדה תמידית וכשכל הארץ מצטרפת לכך זה אומר מבחינתי שהאיום רק הולך ונהיה יותר גדול".

 

טרור הרקטות נמשך

אמש נורו שלוש רקטות מצפון הרצועה - ונחתו בשטחים פתוחים סמוך לקיבוץ מדרום לאשקלון. לא היו נפגעים ולא נגרם כל נזק. 

 

במוצאי שבת נשמעה אזעקה עולה ויורדת באשקלון ולאחריה נשמעו פיצוצים. זוהתה נפילה של רקטה אחת סמוך למפעל באזור התעשייה הדרומי של העיר.

 

הפעם הקודמת שבה התפוצצו רקטות בשטח אשקלון עצמה הייתה לפני יותר מחודש: ב-3 במארס פגעו שתי רקטות גראד שנורו מרצועת עזה, אחת בבניין בן שבע קומות והשנייה בגן שעשועים בשתי שכונות בעיר. פחות משבוע לאחר מכן הורדה הכוננות - העירייה סגרה את חדר המצב ("הבור") שהקימה, וגם המקלטים הציבוריים נסגרו.

 

הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, אמר בסוף השבוע כי "צה"ל פועל ברצועת עזה כל העת, ביום ובליל, ואם הדרג המדיני יחליט על פעולה נרחבת - צה"ל יבצע זאת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נפל קסאם. ארכיון
צילום: צפריר אביוב
התרגיל בעורף
צילום: אריאל בשור, עיריית גבעתיים
מומלצים