שתף קטע נבחר

מבקר המדינה יחקור את הזנחת קבר רשב"י

יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ אורלב: "המחלוקת בין משרדי הממשלה בדבר האחריות על אחזקת קבר רבי שמעון בר יוחאי, בצירוף העובדה שהמקום מוזנח מאוד, הביאה אותי לכלל מסקנה כי אין מנוס מהתערבות המבקר"

מבקר המדינה יבדוק את ההתנהלות המדינה בהזנחת מתחם קבר רבי שמעון בר יוחאי. כך החליטה היום (ג') הוועדה לביקורת המדינה. יו"ר הוועדה, ח"כ זבולון אורלב, יזם את הדיון בעקבות פניית מתפללים על הזנחת המקום.

 

 

הדיון התקיים בעקבות פניות שקיבל ח"כ אורלב. באחת הפניות כתב לו מתפלל: "הזדעזתי לנוכח המצב בקבר. ההזנחה וההפקרות מכל אבן זועקים. המקום אינו נקי, חדרי השירותים מטונפים ומעלים צחנה. חילול השם וחילול המקום הקדוש בצורה מחפירה ומזעזעת". אורלב הסביר כי מפניות אחרות שקיבל למד כי במקום קיימת גם הזנחה בטיחותית.

 

לאחר הדיון אמר ח"כ אורלב ל-ynet: "המחלוקת שהתגלתה בדיון בין משרדי הממשלה השונים בדבר האחריות על אחזקת קבר רבי שמעון בר יוחאי, בצירוף העובדה שהמקום מוזנח מאוד, הביאה אותי לכלל מסקנה כי אין מנוס מהתערבות מבקר המדינה בעניין. מדינת ישראל כמדינה יהודית צריכה לשאת באחריות לקיום האתר באופן שלא יסכן את המבקרים במקום ויאפשר ליהודים מאמינים להתפלל ולקיים את ההילולה השנתית בצורה מכובדת, לפחות כפי שמקובל ביתר האתרים הלאומיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קבר רבי שמעון בר יוחאי
צילום: אפי שריר
אורלב והמבקר. "הזנחה מזעזעת"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים