שתף קטע נבחר

א' מבית הנשיא למזוז: החזר אותי לכתב האישום

פרקליטה של א', עובדת בית הנשיא לשעבר, דורש להשיב את האישומים בגין המעשים שביצע בה לכאורה משה קצב. עו"ד יניב אף מציין כי א' מוכנה לעימות עם קצב, לצורך השלמות חקירה. בפרקליטות מעריכים כי הסיכוי שיוגש כתב אישום גם בעניינה של א' הוא נמוך מאוד

פרקליטה של א', עובדת בית הנשיא לשעבר, שפוצצה את פרשת קצב, דורש כי היא תזומן לדיון עם היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, כדי שזה ישקול את החזרתה לכתב האישום החדש שיוגש נגד הנשיא השמיני. זאת בעקבות החלטתו של קצב לחזור בו מעסקת הטיעון עם פרקליטות המדינה.

   

נשיא המבוכה: 

  

עו”ד אלדד יניב פנה ליועץ מזוז וכתב: "נוכח הודעת נשיא המדינה לשעבר על חזרתו מהסדר הטיעון

אבקש כי מרשתי תזומן לדיון בפני היועץ המשפטי לממשלה במסגרתו תיבחן מחדש עמדתו של היועץ ביחס לגיבוש כתב אישום חדש ותינתן לה הזכות הבסיסית המתבקשת להגן על זכויותיה". בשולי הדברים מציין עו"ד יניב כי א' אינה מתנגדת לעימות בינה לבין הנשיא לצורך השלמות חקירה.

 

בתוך כך, אמרו הערב גורמים בפרקליטות ל-ynet כי הסיכוי שיוגש כתב אישום גם בעניינה של א' הראשונה הוא נמוך מאוד, מכיוון שכבר התבטאו על כך שאין אפשרות ראייתית לנהל את התיק שלה. עם זאת, תיאורטית הכול אפשרי.

 

שעות אחדות לאחר שקצב חזר בו מעסקת הטיעון, רמז היועץ מזוז בהודעה שפירסם כי בכוונתו להגיש כתב אישום חמור נגד קצב. "יש לתמוה על התנהלות זו (של קצב ופרקליטיו - א.ז.). מכל-מקום, יש להניח כי המשמעויות

של מהלך זה ברורות למשה קצב". מזוז הזכיר בהודעתו כי ערב הסדר הטיעון, הנטיה הברורה הייתה כי יוגש כתב אישום, אף בעבירות החמורות ביותר שבהן נחשד קצב, למרות הקשיים שהתעוררו.

 

ל-ynet נודע כי מזוז הנחה את פרקליטיו להתכונן להכנת כתב אישום הכולל עבירות מין חמורות ואף עבירות של אונס. בהתייחס לאפשרות שפרשת א' מבית הנשיא תיכלל בכתב האישום, אמרו הגורמים בפרקליטות כי הכול פתוח. "קצב הוא זה שהציע את הסדר הטיעון. לא ברור לנו למה הם מתנהלים ככה. יכול להיות שיש פה 'משחק של מצמוצים' והוא מנסה להשיג הסדר טוב יותר", אמרו הגורמים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
א'. מוכנה לעימות
צילום: ניב קלדרון
מזוז. ההחלטה בידיו
צילום: גיל יוחנן
מומלצים