שתף קטע נבחר

גלאון: מזוז צריך לפסול עצמו מתיק קצב

"היועץ איבד הן את אמון המתלוננות והן את אמונו של קצב", אומרת חברת-הכנסת, שתובעת ממזוז להעביר את הטיפול בתיק לידי הפרקליט לדור. קודמו ערן שנדר: הערכנו שאם אין עסקת טיעון, יואשם קצב באונס

ביום שאחרי הדרמה הגדולה בבית-משפט השלום בירושלים, בפרקליטות מתחבטים בסוגיית כתב האישום, שיוגש בזמן הקרוב נגד נשיא המדינה לשעבר.

 

אתמול הדהים משה קצב את השופטים ואת התביעה, כאשר הצהיר בפתח מה שאמור היה להיות משפטו: "אני רוצה לשים קץ לרדיפה. אלחם על חפותי בדרך הקשה". היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, רמז כי כעת, גם הסעיפים החמורים שהופיעו בטיוטת כתב האישום המקורית - בהם אונס - עשויים לחזור.

 

אם שואלים את ח"כ זהבה גלאון (מרצ), מי שהייתה ממובילי המאבק בכנסת נגד המשך כהונתו של הנשיא קצב בטרם נחתמה עסקת הטיעון, לא מזוז צריך לטפל בתיק.

 

בקריאה ליועץ, תובעת ממנו גלאון - כיוון ש"איבד את אמון המתלוננות

ואת אמונו של קצב" - להעביר את הפרשה לידי פרקליט המדינה, משה לדור. אתמול אמרה גלאון: "מזוז נכשל כישלון ערכי, מקצועי ומוסרי חמור, כאשר חתם על הסדר הטיעון המחפיר והגן עליו בבג"ץ בכל מחיר, תוך מתן יד להכפשת המתלוננות והטלת דופי בהן".  

 

בצד קריאתה של גלאון, באופן תמוה, מאז אמש לא דרש אף לא אחד מ-120 הח"כים שהיועץ יסיק מסקנות אישיות ויירד מתפקידו. אחד מהם אמר ל-ynet: "לדעתי מזוז צריך להתפטר. מדוע לא הוצאתי על כך הודעה? צריכים לומר את האמת: הנבחרים חוששים למתוח עליו ביקורת פומבית. מחר הוא יכול להיות זה שיכריע בעניינם".

  

הבוקר אמר ערן שנדר, פרקליט המדינה לשעבר ומי שהיה מעורב עד לאחרונה בהובלת התיק, כי הרוח שנשבה בפרקליטות הייתה, שאם אין עסקת טיעון - יוגש כתב אישום, אשר יתבסס על עדותה של א' ממשרד התיירות, והוא יכלול גם סעיף של אינוס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אם אין עסקה - אינוס. שנדר
צילום: גיל יוחנן
אבד האמון. גלאון
צילום: דודי ועקנין
מומלצים