שתף קטע נבחר

שני הרוגים בחדירת מחבלים למסוף נחל עוז

ארבעה מחבלים חדרו למסוף הדלקים בנחל עוז ופתחו באש לעבר הנוכחים במקום. מהירי נהרגו שני ישראלים, כבני 30. חיילי צה"ל השיבו אש לעבר המחבלים והרגו שניים מהם - האחרים נמלטו, ככל הנראה, לרצועה. ההערכה: המחבלים ניסו לחטוף ישראלי

יום קשה ברצועת עזה: כמה שעות לאחר שחייל צה"ל נהרג בפעילות ברצועה, חדרו אחר הצהריים (יום ד') מחבלים למסוף הדלקים בנחל עוז, שבמרכז רצועת עזה, פתחו באש והרגו שני ישראלים. ממד"א נמסר כי ההרוגים הם שני גברים, כבני 30. שניים מהמחבלים נהרגו מירי צה"ל.

 

חזית הדרום שוב גובה קורבנות

 

על-פי צה"ל, מדובר בחולייה של ארבעה מחבלים אשר חצו את הגדר וביצעו ירי מנשק קל לעבר עובדים שהיו באותה עת במסוף הדלקים. במקביל, כוחות צה"ל שהגיעו למקום בעקבות אינדיקציה של נגיעה בגדר, פתחו במרדף אחר המחבלים שבשלב זה חצו בחזרה את הגדר והחלו לשוב לכיוון הרצועה.


המסוף בנחל עוז (צילום: צפריר אביוב)

 

המרדף כלל ירי של טנקים, שני מחבלים כאמור נהרגו ושניים הצליחו להימלט. הערכה בצה"ל כי כוונת המחבלים היתה לבצע פיגוע עמוק יותר בתוך ישראל,

 לרבות ניסיון לחטוף אזרחים או חיילים. גם בשל כך, נתבקשו תושבי נחל עוז להישאר בחדרי הביטחון. 

 

במקביל לחדירת המחבלים נורתה כמות גדולה של פצצות מרגמה לאזור. הפלסטינים דיווחו כי רוב המחבלים שביצעו את הפיגוע חזרו ללא פגע לרצועה. במקביל, תקף חיל האוויר בצפון הרצועה: אחד היעדים היה רכב, שככל הנראה נוסעיו היו מחבלים הקשורים לפיגוע - שלושה פלסטינים נהרגו באחת התקיפות.

 

גורם בכיר ביותר באחד הארגונים הפלסטינים אישר כי פעלה חוליה של כמה חמושים, המורכבת מאנשי פלוגות אל-קודס, הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלמי, פלוגות סאלח א-דין, הזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות העממית וגדודי המג'הידין של גדודי חללי אל-אקצה של הפתח. מטרתם, להערכתו, היתה להמשיך בקרב עד ל"קליע האחרון".

 

אבו מוג'היד, דובר פלוגות סלאח א-דין של ועדות ההתנגדות העממית, אמר כי "ההתנגדות הפלסטינית מביסה פעם אחר פעם את המערך הביטחוני של ישראל ומצליחה להנחיל מכות כואבות על האויב. חדירה למקום כזה היא השפלה לצד הישראלי", אמר. לדבריו, הפיגועים ימשכו בתגובה למצור הישראלי.


כוח צה"ל שפעל באזור לאחר החדירה (צילום: צפריר אביוב)

 

זהו פיגוע ראשון במסוף הדלקים בנחל עוז. המסוף פועל לכל אורך שעות היום, עד לשעות החשיכה. בעבר הוכנסו דרכו 500 ליטר בנזין ביום ובשבועות האחרונים צומצם ההיקף ל-75 אלף ליטר. כמו כן מוכנסים מדי יום 800 אלף ליטר סולר המשמש לגנרטורים, כלי רכב, משאבות מים וביוב וכן סולר לתחנות הכוח.

 

אזור נחל עוז הוא אחד המקומות שסובלים יותר מכל ממטחי הקסאמים ופצצות המרגמה. קיבוץ נחל עוז הוא הקיבוץ היחיד בו יש לתושבים חדרי ביטחון. בחודש דצמבר האחרון נפצעו באורח קל חיילת ושלושה חיילים מנפילת פצצת מרגמה במרפאה בבסיס צבאי ליד קיבוץ נחל עוז.  

 

הלילה: חייל נהרג ברצועת עזה

כוח מיחידת אגוז פעל הלילה בשטח הפלסטיני שבדרום רצועת עזה, סמוך למעבר כיסופים. במהלך הפעילות נתקל הכוח בחוליית מחבלים שפתחה לעברו בירי - כנראה מן המארב.

  

מאש המחבלים נהרג הלוחם סמ"ר סייף ביסאן, תושב הכפר הדרוזי ג'ת שבגליל המערבי, בן 21. הודעה נמסרה למשפחתו. שני חיילים נוספים נפצעו קל. הם פונו לבית-החולים "סורוקה" בבאר-שבע.

  

בתגובה לאש המחבלים, נורתה לעברם אש מן האוויר, שממנה נהרג פעיל חמאס. בצד הפלסטיני מדווחים כי ארבעה נפצעו.

 

במהלך המבצע הלילי פעלו החיילים בשטח בנוי. כעשרה פלסטינים נעצרו והועברו לחקירה במערכת הביטחון.

 

בהכנת הידיעה השתתפו מיטל יסעור בית-אור ושמוליק חדד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אמבלונסים הוזעקו למקום
צילום: זאב טרכטמן
זירת האירוע. מפה
מומלצים